VIDEO Atentát na premiéra Slovenska. Roberta Fica zasiahli po rokovaní vlády v Handlovej

  • V Handlovej sa strieľalo
  • Postrelený bol premiér Fico
Robert Fico streľba
Robert Fico TASR - Radovan Stoklasa
  • V Handlovej sa strieľalo
  • Postrelený bol premiér Fico

Po stredajšom rokovaní vlády v Handlovej sa na mieste strieľalo. Informuje o tom TASR. Premiéra Roberta Fica v Handlovej postrelili, vezú ho do nemocnice. Výstrely padli, keď premiér vyšiel medzi ľudí pred domom kultúry, kde zasadala vláda. 

V pléne parlamentu to potvrdil podpredseda Národnej rady SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) a prerušil rokovanie aktuálnej schôdze na neurčito.

Išlo o atentát

Denník N hovoril s dvoma ľuďmi, ktorí boli pri Robertovi Ficovi v momente, keď ho postrelili. „Práve som mu šiel podať ruku,“ povedal starší muž. „Keď zazneli výstrely, takmer som ohluchla,“ povedala ďalšia žena, ktorá vraj počula tri alebo štyri výstrely.

Videla, ako pred ňou Fico klesol k zemi, a tvrdí, že si všimla krvavé zranenia na jeho hrudi a hlave. Nevedela povedať, ako vážne tieto zranenia boli.

Podľa najnovších správ malo ísť o atentát na slovenského premiéra. „Môžeme potvrdiť, že na premiéra bol spáchaný atentát,“ potvrdil hovorca ministra vnútra Matej Neumann, informuje o tom portál Aktuality.

Útočníka zadržali

Podľa informácií od reportéra Denníka N Daniela Vraždu, hoci incident s pokusom o vraždu nevidel priamo, bol v jeho tesnej blízkosti a počul zopár výstrelov. Neskôr sám videl premiéra, ako ho jeho ochranka zdvíhala zo zeme a rýchlo ho naložila do auta, aby ho odviezli z miesta udalosti.

Podľa svedkov, ktorí sa nachádzali v okolí, sa Robert Fico práve stretol s ľuďmi, ktorí ho vítali, keď zrazu zazneli výstrely. Fico sa následne zrútil na zem. „Podľa očitých svedkov Fica niekto volal, chceli sa mu poďakovať a privítať ho, jeden spomedzi nich bol zrejme atentátnik,“ povedal Marek Pivoluska, redaktor RTVS naživo na :24.

Policajti rýchlo zasiahli a zadržali údajného útočníka, zatiaľ čo polícia uzavrela okolie a evakuovala kultúrny dom v blízkosti. Ochranka sa okamžite postarala o zabezpečenie bezpečnosti pre ďalších členov vlády, ktorí boli prítomní v blízkosti udalosti.

Andrej Danko podľa Denníku N dáva zranenie Roberta Fica za vinu novinárom. Mal o novinároch z Denníka N hovoriť ako o „hnusných prascoch“.

Politici reagujú

„Som šokovaný a zhrozený streľbou na premiéra Roberta Fica v Handlovej. Akékoľvek násilie jednoznačne a ostro odsudzujeme. Veríme, že premiér Fico bude v poriadku a že tento hrozný čin bude čo najskôr objasnený,“ odkázal Michal Šimečka, šéf strany Progresívne Slovensko. Strany SaS a PS tiež zrušili dnešný protest na podporu RTVS.

K incidentu sa na sociálnych sieťach vyjadrila aj Zuzana Čaputová. „Ostro odsudzujem dnešný brutálny a bezohľadný útok na premiéra Roberta Fica. Som šokovaná. Robertovi Ficovi želám v tejto kritickej chvíli veľa síl, aby sa z útoku zotavil,“ odkazuje prezidentka. 

Zdroje: Aktuality.sk , Denník N, Facebook/Michal Šimečka, Facebook/Zuzana Čaputová

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá