VIDEO: Motorkár nebezpečne predbiehal. Skončilo to nehodou, pri ktorej zapálil celé auto aj s dieťaťom v autosedačke

  • Dramatickú nehodu z ČR zachytil na video jeden z okoloidúcich vodičov
  • Zábery ukazujú, že pri nehode auta a motorky neplatí, že z nej odíde horšie ten zraniteľnejší
  • V tomto prípade malo všetko dobrý koniec, no nechýbalo veľa a záchranári by rátali obete
BESIP, HZS Olomouckého kraje
  • Dramatickú nehodu z ČR zachytil na video jeden z okoloidúcich vodičov
  • Zábery ukazujú, že pri nehode auta a motorky neplatí, že z nej odíde horšie ten zraniteľnejší
  • V tomto prípade malo všetko dobrý koniec, no nechýbalo veľa a záchranári by rátali obete

Nehody motorkárov sú smutnou súčasťou cestnej premávky. Ich počet sa pravidelne zvyšuje najmä počas leta – teplé a slnečné počasie totiž nadšencov jednej stopy láka na viac výletov za neopakovateľnými zážitkami.

Platí teda jednoduchá rovnica, viac motoriek na ceste = viac dopravných nehôd s ich účasťou. 

Obvykle končia tragicky najmä pre osoby na motorke, cestujúcich v aute totiž chráni masívna oceľová konštrukcia, airbagy a deformačné zóny vozidla.

Pri nedávnej kolízii neďaleko obce Vícov v Českej republike však mohlo byť v priebehu pár sekúnd všetko úplne inak, ako dokazujú šokujúce zábery na facebookovej stránke Nemyslíš – Zaplatíš!. Tá sa venuje vzdelávacím kampaniam a bezpečnosti na cestách – teda aktivitám, ktoré napríklad na Slovensku zúfalo chýbajú.

KOMENTÁR: Šéf slovenského automotoklubu sa zbláznil. Navrhuje zakázať cyklistom používať 3 300 km ciest I. triedy

Všetko zachytila palubná kamera v aute iného vodiča

Motorkár na ceste chyboval už v momente, kedy sa rozhodol predbiehať (alebo minimálne nedokončiť predbiehanie) v úseku, kde to zakazuje tzv. „plná čiara“. Na nej zároveň vidno, že vozovka nepatrí k najkvalitnejším. 

Keď sa v protismere náhle objavilo osobné auto, motorkár už nemal príliš veľa priestoru, ako zrážke zabrániť. Pri prudkom brzdení spadol, čo mu možno zachránilo život. Jeho telo totiž dopadlo do správneho pruhu a keďže nič ďalšie netrafil, aj vďaka ochrannej kombinéze vyviazol len s ľahkými zraneniami. 

Motorku však okamžite zachvátili plamene a horiaci stroj v priebehu pár sekúnd zapálil aj celé auto, v ktorom sedela žena a niekoľkomesačné dieťa.

Vodička sa našťastie z auta dokázala dostať sama a z autosedačky na zadných sedadlách rýchlo vytiahla aj dieťa. Všetko teda malo šťastný koniec, no chýbalo málo, aby privolaní záchranári počítali obete – paradoxne, práve v osobnom aute. 

zdroj: HZS Olomouckého kraje

Stránka Požáry.cz následne zverejnila aj zábery zhoreného Volkswagenu Passat, ktoré odfotili hasiči z Olomouckého kraja. 

Web zároveň uvádza, že pri nehode sa zranila aj žena za volantom. 

zdroj: HZS Olomouckého kraje

Ani v aute nie si v bezpečí

Zranenia posádky po nehode s motocyklom totiž nie sú úplnou výnimkou. Cestujúcich môže ohroziť motorka či telo motorkára, ktoré preletí cez čelné sklo, alebo aj samotný náraz ťažkého motocykla do bočných dverí, ako ukazujú aj zábery z viacerých crash testov. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK