VIDEO: Na kolobežke šiel 118 km/h. Polícia zverejnila dychberúci záznam

  • Policajti na Facebooku zverejnili video jazdy kolobežkára z Liptovského Mikuláša
  • Extrémne prekročil maximálnu povolenú rýchlosť
kolobekár
Kolobežkár, FB/Polícia SR
  • Policajti na Facebooku zverejnili video jazdy kolobežkára z Liptovského Mikuláša
  • Extrémne prekročil maximálnu povolenú rýchlosť

Pred pár dňami policajti chytili skutočného cestného piráta. V Liptovskom Mikuláši zaznamenali rekordný priestupok. Kolobežkár prekročil najvyššiu povolenú rýchlosť v obci 50 kilometrov za hodinu, a to o celých 68 kilometrov.

Kolobežkár mal naponáhlo

43-ročný muž viedol elektrickú kolobežku rýchlosťou až 118 kilometrov za hodinu. Policajti zverejnili video jeho „zbesilej jazdy“.

„Policajti Okresného dopravného inšpektorátu v Liptovskom Mikuláši zistili dňa 8. júla 2023 v mestskej časti Liptovského Mikuláša – Demänovej priestupok vodiča elektrokolobežky. Vodič bol zastavený, skontrolovaný, vykonal dychovú skúšku s negatívnym výsledkom. Toto jeho protiprávne konanie bude prejednané v správnom konaní,“ informovali policajti.

Kuriozity na slovenských cestách

Virálne video muža, ktorý kvočal na kapote auta a rozbíjal stieračom predné sklo vozidla, sa rýchlo šírilo po internete. Muža neskôr zadržala polícia a súd už stihol rozhodnúť aj o jeho osude. Bol umiestnený do väzby, pretože existovali obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti, informovali sme ťa v staršom článku.

Video sa najskôr objavilo na satirickej stránke Zomri a zaujalo mnoho divákov. Celý incident sa odohral na Galvaniho ulici v Bratislave. Policajti už vysvetlili situáciu a samotná vodička vozidla značky Peugeot, Janka, tiež poskytla svoje vysvetlenie.

Avšak video nezachytilo všetko, čím si Janka musela s týmto mužom v živote prejsť. V telefónnom rozhovore zverejnenom na sociálnej sieti člen skupiny Hľadá sa auto krádeže automobilov potvrdil, že páchateľom je Jankin bývalý priateľ.

Janka vysvetlila, že sa pohádali a on jej odlomil obe spätné zrkadlá, potom vyskočil na auto, rozbil jej predné sklo a udrel ju do hlavy. Ďalej povedala, že ju to veľmi bolelo. Vo videu potvrdila, že ju jej bývalý priateľ často napádal takýmto spôsobom, ale pretože nemala žiadne viditeľné zranenia, policajti s tým nič nerobili.

Podľa Janky predchádzali tomuto incidentu hádky na parkovisku. Muž ju nútil ísť s ním do obchodov, kde kradol. Ona však povedala, že to nechce.

Po tom, ako sa muž postavil na kapotu idúceho Jankinho auta, zastavila. „Zastala som a pustila ho do auta. Hneď mi dal ,hlavičku‘ a začal búchať po palubovke,“ povedala Janka.

Ako sa však neskôr ukázalo, Jankin bývalý priateľ v minulosti písal ľuďom, aby jej nepomáhali, pretože je zlodejka a drogárka, ktorá kradne spolu so svojím partnerom a všetko míňajú na drogy. Janka sa však rozhodla vysporiadať so svojou závislosťou a ľudia jej ochotne pomohli.

Prípad vyšetrujú policajti. Na sociálnej sieti informovali: „V prípade 48-ročného muža, ktorý mal počas včerajšieho dňa 3. marca 2023 poškodzovať strieborné vozidlo značky Peugeot na Galvaniho ulici v Bratislave, začal príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava II trestné stíhanie pre úmyselný prečin výtržníctva, poškodzovania cudzej veci, marenia výkonu úradného rozhodnutia a nebezpečného vyhrážania.“

„Po zastavení vozidla na parkovisku mal na uvedenom vozidle odlomiť obe spätné zrkadlá, poškodiť predný stierač a kopať do karosérie s výhražnými slovami adresovanými 37-ročnej žene sediacej vo vozidle. Tá sa v obave o svoj život rozhodla odísť z parkoviska,“ napísali na sociálnej sieti príslušníci Policajného zboru. Neskôr obidvoch previezli na príslušný útvar polície, kde bol 48-ročný muž umiestnený do cely policajného zaistenia.

Zdroje: Facebook/Polícia- Žilinský kraj, Facebook/Zomri, Redakcia, FB/Polícia SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá