VIDEO: Ozbrojený muž vrazil v USA autom medzi demonštrujúcich

  • Pri incidente utrpel zranenie 27-ročný muž
  • Protesty začali v krajne 25. mája
APTOPIX America Protests Washington State803171 (1)
TASR,Dean Rutz/The Seattle Times via AP
  • Pri incidente utrpel zranenie 27-ročný muž
  • Protesty začali v krajne 25. mája

Najmenej jedna osoba utrpela z noci na dnes zranenia v americkom meste Seattle po tom, ako tam medzi účastníkov demonštrácie vošiel s autom muž ozbrojený strelnou zbraňou. Informovala o tom agentúra TASR s odvolaním sa na úrady.

Polícia útočníka zadržala. Hasiči v meste Seattle oznámili, že pri incidente utrpel strelné zranenia 27-ročný muž, ktorého previezli do nemocnice. Jeho stav je stabilizovaný. Podľa denníka The Guardian ide o jedného z demonštrantov, ktorého útočník postrelil.  

Demonštranti v Seattli sa už niekoľko dní zhromažďujú v okolí miestnej policajnej stanice v rámci protestov proti rasizmu a policajnému násiliu, ktoré prebiehajú v mnohých mestách USA.

Tieto protesty v krajine prepukli po tom, ako 25. mája v Minneapolise v štáte Minnesota zomrel pri zásahu belošských policajtov Afroameričan George Floyd. Protestujúci v Seattli v noci na nedeľu na policajtov hádzali kamene, fľaše a výbušné zariadenia. Polícia na Twitteri informovala, že výbušné zariadenia zranili niekoľkých príslušníkov polície.

Členovia mestskej rady kritizovali starostku Jenny Durkanovú i šéfku polície Carmen Bestovú po tom, ako polícia použila obranný sprej a zábleskové granáty na rozohnanie davu. Stalo sa tak len deň po tom, ako Durkanová a Bestová uviedli, že sa usilujú o zníženie napätia.
Durkanová a Bestová ešte minulý týždeň polícii na 30 dní zakázali používať slzotvorný plyn, pripomína AP.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech