VIDEO: Prvý koncept projektu Ara – modulárneho smartfónu, ktorý si vyskladáš ako LEGO

  • Vyzerá to tak, že prvý modulárny telefón od spoločnosti Google onedlho konečne uzrie svetlo sveta. Staneš sa aj ty fanúšikom?
ara-2-625x318
  • Vyzerá to tak, že prvý modulárny telefón od spoločnosti Google onedlho konečne uzrie svetlo sveta. Staneš sa aj ty fanúšikom?

Experiment spoločnosti Google sa pomaly blíži ku koncu a všetci, ktorí sa nevedeli dočkať, stále netrpezlivo čakajú na ďalšie správy. Tento vývojársky telefón by mal na trh prísť už budúci rok. Teda, samozrejme, len ak termín nepreložia, pretože koncept bol predstavený už v roku 2014.

Projekt Ara, ako sa celý koncept označuje, vyzerá ako produkt, ktorý by vymyslela spoločnosť Lego v prípade, že by zmenili zameranie zo stavebníc na mobilné zariadenia. Každý užívateľ si tak môže doslova poskladať telefón podľa svojich predstáv. Na svoje si nepríde len pánska časť obyvateľstva, ale určite aj tá ženská. Aspoň zo všetkých dostupných obrázkov a videí to vyzerá tak, že vyskladanie toho správneho štýlu bude jednoduchšie, ako sa zdá.

Modulárny telefón od Google ponúkne mnoho prvkov a komponentov, ktoré dokopy vytvoria presne to, čo človek hľadá. Zatiaľ Google stále naráža na nejaké problémy, ale tím vývojárov na odstránení nedostatkov neustále pracuje, aby bol telefón konečne taký, ako sa od neho očakáva.

camera.0

Rám Ara obsahuje všetky funkcionality, ktoré nájdeš aj u bežného smartfónu a k tomu ti ponúka až 6 vymeniteľných dielov. Vďaka tomu môžeš kombinovať, mixovať, presúvať, užívať a využívať podľa vlastného gusta a potreby. Cieľom je inovácia, dizajn, ale tiež funkčnosť a praktickosť, aby si každý našiel to, čo práve potrebuje.

Jednoducho povedané, ak sa chystáš s kamošmi sedieť vonku v prírode po náročnej túre a chcete si k pivku pustiť dobrú hudbu, skrátka do rámu zasunie modul reproduktora, prípadne rovno dva, a už si iba užívaš poriadnu dávku hudby. Ak je tvojim cieľom zachytenie toho skvostného výhľadu, ktorý sa ti predostiera, vsunieš do rámu diel s kvalitným fotoaparátom a fotíš, fotíš, fotíš.

ara1.0

Napriek sľubovaným funkciám Ara pre niekoho možno nevyzerá práve najlákavejšie, pretože, povedzme si rovno, je to niečo nové a človek nie je zvyknutý mať miesto mobilu skladačku. Vyzerá to ale tak, že si napriek tomu nájde svoj pevný fanklub. Presná cena ešte dostupná nie je, podľa všetkého by ale mala byť viac než lákavá, čím si tiež určite zabezpečí niekoľkých prívržencov.

modularphonesforum com

Vo videu Ara najnovšie ukazuje moduly, ktoré obsahujú napríklad reproduktor; e-ink displej, ktorý zobrazuje počasie; pole mikrofónov; dotykové pole, ktoré zvládne zavolať Uber (a po prispôsobení určite aj ďalšie funkcie) a, samozrejme, kameru. Ako bude vyzerať (a fungovať) finálna verzia, to sa snáď konečne dozvieme už budúci rok.

Čo na projekt Ara hovoríš ty? Nájde si svojich fanúšikov aj medzi Slovákmi?

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: geek.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech