VIDEO Zverejnili zábery z Dankovho incidentu. Líder SNS mal potýčku na pumpe pri Nitre

  • Andrej Danko sa mal zapojiť do potýčky na benzínovej pumpe
  • Informoval o tom Juraj Šeliga, ktorý v pondelok zverejnil video z incidentu
  • Danko sa bráni
Andrej Danko
TASR
  • Andrej Danko sa mal zapojiť do potýčky na benzínovej pumpe
  • Informoval o tom Juraj Šeliga, ktorý v pondelok zverejnil video z incidentu
  • Danko sa bráni

Nový incident lídra SNS? Andrej Danko sa mal po zničenom semafore dopustiť ďalšieho incidentu. Informuje o tom na sociálnej sieti politik mimoparlamentnej strany Demokrati Juraj Šeliga.

Danko mal v Nitre vyprovokovať incident, zasahovať mala aj ochranka

„Dúfam, že Andrej Danko dnes na Ta3 vysvetlí a ospravedlní sa za incident, ktorý vyprovokoval v stredu večer na pumpe pri Nitre. Podľa svedkov opitý vyrazil veci z ruky mužovi, ktorý tam stál. ‚Čo čumíš‘ provokuje Danko a o chvíľu mobil a cukríky letia vzduchom. Ochranka okolo upokojovala situáciu,“ píše v poste na Facebooku Šeliga. Potýčka sa mala podľa politika odohrať v rovnaký deň, ako bol premiér Fico v Handlovej postrelený. 

„Nie, dotyčný pán neoslovoval proaktívne Andreja Danka, čakal na rade k pokladni. Prišiel Andrej Danko, ako veľká voda a mal pocit, že môže všetko. Videli to predavačky, boli privolaní policajti, na pumpe sú kamery,“ tvrdí podpredseda Demokratov.

Danko vyzbieral podpisy na kandidatúru
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

„Na jednej strane počúvame o pokoji, na druhej strane nám tu niektorí politici ako Andrej Danko hovoria, že oni sa už nebudú okúňať a idú do politickej vojny. Evidente sú opití mocou, niektorí aj inak. Neviem, čím sa previnil pán, ktorý stál v stredu večer na pumpe pred Nitrou. Prišiel do cesty Andrejovi Dankovi.

Neviem, čím sa previnili iní, keď dookola musia na svoju adresu počúvať nadávky a útoky. Fakt v stredu neprišlo žiadne poučenie a miesto normálnosti ide pán Danko a Blaha, žiaľ už aj minister vnútra do väčšej agresivity? Oponentúra môže byť vecná, nesúhlas normálny. Ak chceme…,“ myslí si politik.

Šeliga v pondelok zverejnil aj video z pumpy. Vidieť na ňom príchod lídra SNS do predajne a následnú doťahovačku s mužom, ktorý na politika zrejme slovne rozprával. Následne prichádza ochrankár, ktorý muža odsunul a ten si pozbieral svoje veci zo zeme.

Incident podľa SME prešetruje polícia, na ktorú sa obrátil napadnutý muž. Ešte v ten večer šiel kvôli tomu vypovedať na okresné riaditeľstvo v Nitre. Polícia udalosti vyšetruje ako podozrenie zo spáchania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu. Hrozí zaň pokuta do 99 eur.

Hovorkyňa SNS: Trvalo to pár sekúnd bez akýchkoľvek dôsledkov a konfliktov

„Ktovie, možno Andrej Danko bol pod emóciami, možno bol príliš opitý a nepamätá si to, možno sa dnes ospravedlní. Ktovie, ale bol by to aspoň malý zmier a keď už nie zmier, tak aspoň priznanie si, že všetci sme ľudia… To, že to je od podpredsedu parlamentu Danka po semafóre ďalší incident s alkoholom už vieme,“ dodáva Šeliga. 

Líder SNS sa k potýčke na pumpe pri Nitre v diskusnej politickej relácii V politike na TA3 nevyjadril, avšak Danko podľa všetkého celú udalosť vidí inak.

„Jediné, čo sa odohralo a takých konfliktov bolo v ten deň viacej, že pri návrate z Banskej Bystrice z operácie predsedu vlády, išiel predseda SNS na WC a odzadu naňho slovne reagoval neznámy človek, návštevník pumpy. Ten sa otočil a dal mu najavo, že si neželá byť obťažovaný. Žiadna ochranka ani nikto iný nemuseli zasahovať. Trvalo to pár sekúnd bez akýchkoľvek dôsledkov a konfliktov,“ uviedla pre portál Pluska hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová. 

Zrážka so semaforom

V januári došlo k dopravnej nehode na jednej zo svetelných križovatiek v bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Andrej Danko vtedy v nočných hodinách narazil do semaforu. Politik sedel za volantom vozidla, ktoré narazilo do jedného zo semaforov, čím poškodil svetelnú križovatku a spôsobil jej nefunkčnosť.

Andrej Danko nehodu nehlásil policajtom, ale s autom vycúval a odviezol si ho domov. Policajti ho následne vypátrali aj vďaka olejovej škvrne, ktorá viedla až do jeho garáže. Predseda SNS sa bezprostredne nepodrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu. Polícia u Danka vykonala dychovú skúšku až po 15 hodinách od nehody. Danko krátko po nehode tvrdil, že z miesta nehody odišiel, lebo si musel ísť „ošetriť domov svoje zranenia“

Zdroje: Facebook/Juraj Šeliga, Archív Startitup, Pluska

Najnovšie videá

Trendové videá