VIDEO: Vo vlaku z Galanty sa ukájal muž, zľakol sa až keď prišiel sprievodca. Odvážne dievča si ho natočilo

  • Mladé dievčatá v hromadných dopravných prostriedkoch často zažívajú chvíle hrôzy
  • Sexuálne obťažovanie sa stáva čoraz alarmujúcejším problémom
pjimage (90)
Ilustračný obrázok, archív/ tip čitateľa: matej
  • Mladé dievčatá v hromadných dopravných prostriedkoch často zažívajú chvíle hrôzy
  • Sexuálne obťažovanie sa stáva čoraz alarmujúcejším problémom

Sociálnymi sieťami sa v posledných dňoch šíri video muža, ktorý sa ukájal pred dievčatami vo vlaku. Nešlo však o prvý prípad. Podobný scenár sa odohral aj v júli. Aj v tom čase na problém upozornila stránka, ktorá bojuje proti sexuálnemu obťažovaniu.

Keď prechádzal revízor, zľakol sa

Videá a fotografie posmelili ďalšie dievčatá, ktoré s hrôzou opisujú, že podobné skúsenosti majú aj ony. Príbehov obetí, ktoré zažili sexuálne obťažovanie vo vlaku by sa žiaľ našlo hneď niekoľko.

Počas dnešného dňa nás kontaktoval jeden z čitateľov, ktorého kamarátka zažila podobnú situáciu. Smutným faktom teda je, že spomínané situácie sa odohrávajú takmer na dennom poriadku.

Kamarátka dnes cestovala z Galanty do práce do Bratislavy. Prisadol si ku nej pán z videa. Oproti sedeli mladé baby a pán sa pri nich evidentne uspokojoval. Keď prechádzal okolo revízor, zľakol sa a prestal,“ píše nám čitateľ Matej. „Nie je možné, aby toto robili ľudia vo vlakoch a ostane to bez povšimnutia,“ dodáva ďalej.

Exhibicionizmus netreba bagatelizovať

Sexuológ Ivan Kubiš sa pred pár mesiacmi vyjadril aj ku prípadu muža, ktorý si vo vlaku stiahol nohavice a začal sa uspokojovať. Podľa neho sa v tom čase jednalo o exhibicionizmus, ktorý je najčastejšie sa vyskytujúcou sexuálnou deviáciou.

Typický exhibicionista nemá tendenciu byť agresívnym a neatakuje detské objekty. Odhaľovaním genitálií sa snaží viac-menej vyvolať dojem strachu a hanby. Sú nešťastní, ak si ich žena dostatočne nevšimne. Obvykle jej opäť nadbiehajú do cesty s erigovaným penisom,“ hovorí o probléme Kubiš.

Ďalej dodáva, že vzrušenie exhibicionistu sa zvyšuje v momente, kedy sa svedkyňa zdá byť vyľakaná. Práve z toho dôvodu radí, aby sa ženy exhibicionistu ignorovali, či jeho správanie zosmiešnili. Ďalej je vraj známe, že pokiaľ žena naznačí exhibicionistovi ochotu k styku, dotyčný väčšinou exhibíciu ukončí a miesto opustí.

Jedným dychom však dodáva, že exhibicionizmus netreba bagatelizovať, lebo exhibícia môže byť len zahájením závažnejšej a nebezpečnejšej deviantnej kariéry páchateľa.

Zdroj: instagram/stop_catcalling_now

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie