VIDEO: Zo začiatku som mal názor, že ženy do holičstva nepatria, hovorí majiteľ barbershopu Elite Barber

  • Maťo si prvý barbershop otvoril keď mal 18 rokov
  • Jeho rukami prešli vlasy najznámejších slovenských raperov, ale aj divadelných hercov
  • Podľa jeho slov sú Slováci v účesoch stále príliš konzervatívni
Elite barber
Startitup/Juraj Pajdlhauser
  • Maťo si prvý barbershop otvoril keď mal 18 rokov
  • Jeho rukami prešli vlasy najznámejších slovenských raperov, ale aj divadelných hercov
  • Podľa jeho slov sú Slováci v účesoch stále príliš konzervatívni

Za posledných pár rokov sme si mohli všimnúť výrazný nárast počtu barbershopov po celom Slovensku. Pánske holičstvá sa dostávajú do povedomia čoraz viac a väčšina mladých Slovákov postupne prichádza z tradičných kaderníctiev práve sem.

Barbershop ELITE Barber nedávno otvoril novú prevádzku na Dunajskej 7 v Bratislave. Svoje služby však neponúka len pánom. 

Elite barber
zdroj: Startitup/Juraj Pajdlhauser

Za značkou ELITE Barber stojí Martin Miškolci, ktorý otvoril prvú prevádzku v Trenčíne v roku 2017, už keď mal 18 rokov.

Predtým, ako zistil, čo vlastne chce robiť, vystriedal tri stredné školy. Dnes vedie úspešnú sieť siedmich barbershopov po celom Slovensku.

„Na gymnáziu som bol preto, lebo som chcel študovať veterinárne lekárstvo. Učenie ma ale nebavilo, tak som po polroku odišiel. Prestúpil som na obchodnú akadémiu, kde som v treťom ročníku začal strihať. Ku koncu som ale viac strihal ako chodil do školy, takže som si povedal, že by som to možno aj rád študoval.

Nebol som si síce 100 % istý, či sa tým dokážem uživiť. Aj napriek pochybnostiam som to vyskúšal a prestúpil. Následne som zistil, že je to to, čo chcem robiť a bolo to super,“ hovorí Martin Miškolci, zakladateľ značky ELITE Barber. 

Kvôli rozbiehajúcej sa prevádzke musel opakovať prvý ročník na novej škole. „Chcel som si dať individuálny študijný plán, ale to sa akosi naťahovalo a na konci školského roka mi zavolali zo študijného, že mám dva dni na to, aby som dobehol všetky známky. Na to som im povedal, že za týždeň otváram prevádzku, že to nestihnem. A oni, že tak to vás vyhadzujeme, alebo môžete opakovať ročník. Tak som si ho zopakoval,“ hovorí Martin.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech