Vieme, koľko stojí prenájom bytu na najlepšej adrese v Bratislave. Možno toľko ani nezarábaš

  • Sky Park by Zara Ha­did de­ve­lo­pera Penta Real Estate je komplex, aký na Slovensku nemá obdobu
  • Byty v tomto projekte sú už síce beznádejne vypredané, no byývať tu môžeš ako nájomník
Sky Park
Sky Park
  • Sky Park by Zara Ha­did de­ve­lo­pera Penta Real Estate je komplex, aký na Slovensku nemá obdobu
  • Byty v tomto projekte sú už síce beznádejne vypredané, no byývať tu môžeš ako nájomník

Tri rezidenčné veže ponúkali na predaj takmer 800 bytov, 1 100 nových parkovacích miest v podzemí projektu a 2 000 metrov štvorcových plôch určených pre občiansku vybavenosť. Všetky rezidenčné veže majú 31 nadzemných podlaží, pričom sa v nich nachádzajú 2-izbové, 3-izbové a 4-izbové byty.

Každá z veží má na najvyšších troch poschodiach kolekciu nadštandardných bytov Penthouses & Panoramatic Collection Apartments s panoramatickými výhľadmi na Bratislavu. Súčasťou každej veže sú aj dva obrovské penthousy, ktoré sú na najvyššom poschodí každej z veží.

Luxus a dychvyrážajúce výhľady: Toto sú najluxusnejšie byty v Bratislave

Cena jedného z luxusných bytov v centre Bratislavy sa pohybovala na úrovni 1,7 milióna eur. Za meter štvorcový v tomto projekte záujemcovia zaplatili niekedy aj viac ako 3-tísic eur. 

zdroj: SKY PARK

Ak by si mal o byt v tomto luxusnom komplexe záujem, kúpa, žiaľ, už nebude možná. Developer všetky dostupné byty predal za necelý rok od spustenia predaja. Komplet vypredané všetky tri veže.

Aj keď žiaden byt zo Sky Parku momentálne nie je v ponuke, na internete sa už objavila ponuka na prenájom jedného z 3 – izbových bytov v tomto rezidenčnom projekte. Cena nájmu je 1 000 eur mesačne, plus 300 eur mesačne energie a 100 eur za parkovacie státie, tiež na mesiac. Mesačne by si tak len na bývanie minul 1 400 eur, čo je 16 800 eur ročne. 

Keďže priemerná mzda je na Slovensku momentálne 1 088 eur, priemerne zarábajúci Slovák by si takéto bývanie ani nemohol dovoliť.

Sky Park
zdroj: Sky Park

Samozrejmosťou je top výhľad, nakoľko každá z budov je orientovaná tak, aby mal každý z bytov čo najlepší výhľad na panorámu mesta. Inzerovaný byt pozostáva zo vstupnej haly, obývacej izby s kuchyňou, dvoch spální, samostatnej kúpeľne, toalety a balkóna. Rozloha bytu je približne 98 metrov štvorcových, vrátane balkóna. Byt sa nachádza na ôsmom poschodí v druhej rezidenčnej veži a prenajíma sa nezariadený. Nasťahovanie je pritom možné ihneď.

V súvislosti so Sky Parkom stojí za zmienku aj to, že súčasťou 1.etapy projektu je aj rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky – Jurkovičovej teplárne.  Za architektúru adaptácie interiérových priestorov teplárne zodpovedá ateliér ADOM M STUDIO. známeho architekta Martina Paška, ktorý sa podieľal na viacerých rekonštrukciách industriálnych pamiatok. V teplárni sa bude nachádzať unikátny coworkingový priestor, ale aj reštaurácia a kaviareň spojená s galériou, ktoré budú dostupné pre verejnosť.

Zdroje: Sky Park, chcemebyvat.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech