Vieme na 100 % kto je vrahom Madeleine McCannovej, tvrdí prokurátor. Jedna z najznámejších káuz ide do finále

  • Konečne majú presvedčivé dôkazy, ktoré by vraha usvedčili
  • V súčasnosti je vo väzení, preto pracujú na presvedčivej obžalobe
Maddie McCann
P Photo/London Metropolitan Police, File
  • Konečne majú presvedčivé dôkazy, ktoré by vraha usvedčili
  • V súčasnosti je vo väzení, preto pracujú na presvedčivej obžalobe

Zdá sa, že nešťastný príbeh Madeleine McCannovej sa onedlho uzavrie, vyšetrovatelia sú si totiž stopercentne istí, že majú jej vraha, píše The Independent.

Nemecký prokurátor Christian Wolters novinárom oznámil, že sa im podarilo získať presvedčivé dôkazy, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou usvedčia už odsúdeného pedofila Christiana Brücknera aj za tento čin.

Páchateľa už majú, tvrdia, pracujú na obžalobe

Vo vyjadrení, ktoré verejnosti prokurátor podal, bol veľmi striedmy. Povedal, že Maddie mal uniesť hlavný podozrivý Brückner a že dúfa, že sa celá kauza po dlhých rokoch konečne uzavrie.

Tým, že majú páchateľa, sú si v súčasnosti úplne istí. Aktuálne pracujú na obžalobe, ktorá ho má definitívne usvedčiť.

Christian Brückner si v súčasnosti odpykáva vo väzení iný trest, ktorý dostal za znásilnenie americkej turistky. Odohrať sa to malo práve v meste, odkiaľ zmizla pred štrnástimi rokmi aj Maddie.

Vďaka tomu, že je podozrivý v súčasnosti vo väzení za iný čin, má prokuratúra dosť času na to, aby pripravila presvedčivú obžalobu.

Maddie McCann
zdroj: TASR/AP/Family McCann archive

S obvinením sa neponáhľajú, páchateľ je vo väzení za iný čin

Médiami už dávnejšie preletela správa o tom, že Maddie je určite mŕtva. Zatiaľ sa však nevie, ako na to vyšetrovatelia prišli, informuje portál News.

Vieme len, že jej telesné pozostatky nenašli a to, ako k vražde trojročného dievčatka došlo tiež stále nevedia. Tvrdia však, že Brücknera už môžu už teraz obviniť, pretože dôkazov majú dosť.

Nechceme ho však len obviniť, chceme zostaviť najlepšie možné dôkazy. V bode, keď máme stále nejaké nezodpovedané otázky by bolo hlúpe ho obviniť. Radšej si počkáme na odpovede, ktoré naše stanovisko ešte posilnia.

Vyšetrovať budeme tak dlho, ako sa bude dať, kým budeme nachádzať nové stopy a dôkazy. Nechcem tým povedať, že to, čo máme, nie je dosť. Je však vo väzení, takže na nás nie je žiadny tlak. Stále máme čas,“ povedal Wolters.

„Stále je veľa nezodpovedaných otázok,“ tvrdí Wolters. Verejnosť má odpovedí, vzhľadom na stále prebiehajúce vyšetrovanie ešte menej.

Maddie Mccan zmizla v roku 2007 na dovolenke v Portugalsku. Neúspešné pátranie prinieslo mnoho teórií, od pravdepodobných až po úplne šialené.

Jedna vyšetrovacia verzia hovorí, že Maddie je dávno mŕtva, iné zase, že žije a je z nej takmer dospelá žena. Prípad roky plnil titulné stránky novín a je jedným z najznámejších na svete.

Zdroje: The Independent, News

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK