Víťaz súťaže EY Podnikateľ roka nás bude reprezentovať v Monte Carle. Poď aj ty v šľapajách Šimona Šicka

  • Popredná biznisová súťaž EY Podnikateľ roka štartuje 14. ročník
  • Prihlásiť sa môžeš aj ty, ak si vlastník či spoluvlastník firmy a máš priamy dosah na riadenie firmy
  • Minulý rok uspel Šimon Šicko z Pixel Federation
  • Popredná biznisová súťaž EY Podnikateľ roka štartuje 14. ročník
  • Prihlásiť sa môžeš aj ty, ak si vlastník či spoluvlastník firmy a máš priamy dosah na riadenie firmy
  • Minulý rok uspel Šimon Šicko z Pixel Federation

Medzinárodná súťaž spoločnosti EY vyhlasuje ďalší ročník. Už 14-krát chce oceniť poctivých slovenských podnikateľov. Hoci ich je u nás mnoho, len zriedka sa ich inšpiratívne príbehy dostanú do povedomia verejnosti. Preto, ak aj ty poznáš podnikateľov, ktorí si zaslúžia uznanie, nominuj ich do súťaže EY Podnikateľ roka 2019. Stanú sa tak inšpiráciou pre mladých začínajúcich podnikateľov. Záštitu nad súťažou prevzala prezidentka Slovenskej republiky.

Víťaz súťaže sa zaradí do medzinárodného spoločenstva najlepších podnikateľov a v júni 2020 bude reprezentovať Slovensko na svetovom finále súťaže v Monte Carle.

Prihlás sa, alebo nominuj

Odoslať prihlášku môžeš do 30. novembra 2019, pričom nominovaný môže byť len podnikateľ – fyzická osoba, vlastník alebo spoluvlastník obchodnej spoločnosti, ktorý má rozhodujúci vplyv na jej riadenie a ktorý aktívne pôsobí v jej vedení.

Ak ty zatiaľ nepodnikáš, môžeš nominovať niekoho, kto si podľa teba uznanie zaslúži. Nezáleží, či si  kolega, zákazník, zamestnanec alebo príbuzný. Najjednoduchšie bude, ak použiješ nominačný formulár, ale tip môžeš poslať aj emailom na [email protected]

„Cieľom súťaže EY Podnikateľ roka je oceniť úspešných slovenských podnikateľov, ukázať širšej verejnosti pozitívne príklady a inšpirovať všetkých, ktorí majú chuť a odvahu začať podnikať,“ hovorí Matej Bošňák, vedúci partner spoločnosti EY v Slovenskej republike a dodáva: „potrebujeme pozitívne podnikateľské vzory, ktoré dávajú slovu podnikateľ ten správny význam. Súťažiaci, ktorých sme stretli v predchádzajúcich ročníkoch, sú v tomto smere tým pravým príkladom hodným nasledovania.“

Kto sa stane ďalším EY Podnikateľom roka Slovenskej republiky? Vyhlasujeme 14. ročník súťaže EY Podnikateľ roka….

Gepostet von EY Careers am Dienstag, 10. September 2019

Minuloročný víťaz bol Šimon Šicko z Pixel Federation

Minuloročným slovenským podnikateľom roka sa stal Šimon Šicko, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ herného štúdia Pixel Federation.

„Hry ma bavili vždy, prvú hernú konzolu som mal už v roku 1983-4, volalo sa to ColecoVision a odvtedy sa moje štúdium stále prelínalo s hraním hier. V tom čase prišla na svet nová technológia Flash, tak som sa učil kódiť v tomto jazyku. Postupom času som robil 3D vizualizácie, architektúru a weby. V roku 2002 som dostal pracovnú ponuku od herného štúdia Eldaia, z ktorého sa neskôr stal 10tacle, kde bolo mojou úlohou navrhnúť architektúru do fantasy hry Elveon. 

Túto ponuku nešlo odmietnuť a postupom času som sa vypracoval až na level dizajnéra. Neskôr sme sa s pár kolegami rozhodli, že v tvorbe hier chceme pokračovať a založiť si niečo svoje. Tak sme sa rozhodli pre Pixel Federation. Vtedy som zistil, že tvorba hier je to, čomu sa chcem naplno venovať. Povedal by som, že tvorba hier je interdisciplinárnou úlohou, keďže tu treba mať technické, vizuálne skills a logiku. Je to podobné ako v architektúre, estetika s funkcionalitou sa spája aj tu,“ povedal pre StartitUP Šimon Šicko.

Viac sa dočítaš v našom rozhovore so Šimonom.

zdroj: Startitup

Získaj

V celosvetovom finále zvíťazil Američan Brad Keywell zo spoločnosti Uptake Technologies, ktorá sa zaoberá vývojom prediktívneho analytického softvéru. Spoločnosť Uptake Technologies sa stala najrýchlejšie rastúcim startupom, ktorému sa v najkratšom čase podarilo dosiahnuť hodnotu dve miliardy amerických dolárov.

Darí sa aj slovenskému minuloročnému víťazovi Pixel Federation, ktorá v roku 2018 zvýšila zisk o 56 % na 4,397 mil. € a tržby jej narástli o 20 % na 33,83 mil. €.

Zdroj: EY Podnikateľ roka

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK