Vizuál prezidentky Zuzany Čaputovej v čase korony zaujal zahraničné médiá

  • Pred nákazou novým koronavírusom sa chráni celý svet
  • Slovensku ide príkladom aj prezidentka Zuzana Čaputová
20200321_prezidentka_menovanie_vlada2691670 (1)
TASR/Michal Svítok
  • Pred nákazou novým koronavírusom sa chráni celý svet
  • Slovensku ide príkladom aj prezidentka Zuzana Čaputová

Počas sobotňajšieho menovania vlády preukázali členovia novej vlády spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou solidárnosť so všetkými, ktorí majú povinnosť chrániť sa pred nákazou novým koronavírusom nosením ochranného rúška. Príkladom toho, že rúško nie je hanba boli všetci, veľmi výrazne však prezidentka, píše denník Huffpost.com.

Návrhárske kombo

Za celým odevom stála dizajnérka Jana Kuzmová, bordové sakové šaty, ktoré mala prezidentka oblečené pri prijímaní demisie vlády Petra Pellegriniho ušil Boris Hanečka, ktorý navrhuje a šije pre Zuzanu Čaputovú šaty na mnohé príležitosti. Viackrát sa vyjadril, že obliekať najvplyvnejšiu ženu krajiny je pre neho výzva a splnený sen. Stojí aj za jej bledomodrými šatami z júnovej inauguračnej udalosti.

zdroj: TASR: Michal Svítok

K dizajnérskemu odevu už dnes patrí aj ochranné rúško, ktorým chráni seba ale aj iných každý jeden deň. Pre prezidentskú kanceláriu šijú rúška aj mnohí známi odevní dizajnéri, nevynímajúc Michaelu Bednárovú, autorku slovenskej značky Puojd, ktorá pri tvorbe darčekových predmetov spolupracovala aj s bývalým prezidentom Andrejom Kiskom.

Zdroj: huffpost.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK