Vláda bude rokovať o novom COVID automate. Rozhodujúcim faktorom už nemusí byť počet pozitívnych

  • Vláda by v stredu mala rokovať o podobe nového COVID automatu
  • Ján Budaj hovorí, že po novom by sa COVID automat nemal riadiť počtom pozitívnych, ale preplnenosťou v nemocniciach
koronavirus
  • Vláda by v stredu mala rokovať o podobe nového COVID automatu
  • Ján Budaj hovorí, že po novom by sa COVID automat nemal riadiť počtom pozitívnych, ale preplnenosťou v nemocniciach

Vláda bude v stredu rokovať o prenastavení COVID automatu. Vyhlásil to minister životného prostredia SR Ján Budaj v relácii televízie Markíza Na telo. 

Omikron zrejme zvýši počty chorých, ale nebude zvyšovať natoľko počty zomierajúcich ani zahltenie nemocníc. Hlavným kritériom nového COVID automatu bude preplnenosť nemocníc. Ak sa nemocnice budú blížiť k svojmu limitu, tak sa bude zatvárať,“ povedal Budaj presne.

Matovič avizuje, že omikron o tri týždne príde v plnej sile

Minister financií Igor Matovič si zase myslí, že omikron príde o dva až tri týždne v plnej sile a vtedy si nebudeme vedieť dať rady. Hovorí, že s otváraním škôl či kultúry by ešte počkal. 

„Je veľká chyba, že sme nenabrali odvahu a nepovedali sme rodičom, aby deti zostali ešte mesiac doma na online vyučovaní,“ povedal na margo otvárania škôl v relácii TA3 V politike.

Dodal, že on sám by školy od pondelka, 10.1., neotvoril: „Zbytočne tak nalejeme oheň do plynu a pripálime celému Slovensku.

Rovnako to cíti aj v súvislosti s kultúrou. Rozhodnutie otvárať označuje za chybu, sám by dva či tri týždne ešte počkal.

Radšej by dal študentom odmenu, napríklad tablet, ktorým by ich prilákal na pár týždňov vyučovania v lete a nezhoršoval tak súčasnú situáciu. „Nemali by sme sa chlácholiť Dánskom, kde majú 95 % seniorov preočkovaných.“

Zdroj: TV Markíza/ Na telo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie