Na snímke, zakladateľka a jedlo z projektu Street Good.
Na snímke, zakladateľka a jedlo z projektu Street Good.
Street Good

Vlámanie, krádež a odfúknutý príves. Prvý rok podnikania v Bratislave je ako jazda na horskej dráhe

  • Mladý pár z Bratislavy sa rozhodol pre podnikanie v gastre
  • Cesta za úspechom bola náročnejšia, než si na začiatku vedeli vôbec predstaviť
  • Mladý pár z Bratislavy sa rozhodol pre podnikanie v gastre
  • Cesta za úspechom bola náročnejšia, než si na začiatku vedeli vôbec predstaviť

Dvaja majitelia, spoluzakladatelia a zároveň partneri, 25-ročný Augustín Mitura a 24-ročná Kristína Pšenáková, priniesli na slovenskú gastro scénu projekt s názvom Street Good, o ktorom sme ťa už informovali.

Ich nápadom sa im podarilo vyplniť dieru na trhu, pričom ľudia na ich bowly, snacky a dezerty nedajú dopustiť. Prepracovať sa až k prosperujúcej firme, ktorá vykazuje zisk, im dalo poriadne zabrať.

To, aké náročné vie byť podnikanie v slovenskom gastre, si mnohí ani nevedia predstaviť. Mladý pár nám preto priblížil, aké strasti a problémy im priniesol ich prvý rok podnikania v rámci tohto pandémiou skúšaného segmentu.

„Ak by sme mali čo najvýstižnejšie pomenovať prvý rok, prirovnali by sme ho k horskej dráhe. Nie k horskej dráhe, na ktorú si kúpiš lístok, vopred sa pozrieš, ako dráha vyzerá, a potom sa zvezieš. Skôr by sme prvý rok podnikania prirovnali k horskej dráhe, o ktorej si počul predtým len náznakom, nepoznáš výšky spádov a výstupov, ale niekde vnútri tušíš a najmä veríš tomu, že to bude skvelá jazda, a preto nastúpiš s obrovským nadšením.“

Objasňujú, že prvých 12 mesiacov podnikania ich veľa naučil. Podľa ich názoru sú tri hlavné piliere, ktoré s odstupom času vnímajú ako najzásadnejšie pri rozbehu biznisu. Sú nimi tvrdá práca, financie a viera v to, čo človek robí.

Človek musí byť podľa ich slov pripravený pracovať ako nikdy pred tým. Oni sami išli do podnikania so skúsenosťami s TPP prácou aj brigádami, no kto zažil podnikanie od úplnej nuly, tak vie, že vlastné podnikanie znamená pravý opak.

f2
zdroj: Street Good

Nie je to práca od 8:00 do 16:00 a následne voľný čas. Vysvetľujú, že tvoj pracovný čas je, odkedy sa zobudíš, až pokým nejdeš spať. „Je len na tebe, ako s týmto časom naložíš. Ak pracuješ málo alebo neefektívne, klameš tým jedine sám seba a nie tvojho šéfa, lebo tvojím šéfom si ty sám.“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá