Vo viniciach nad Modrou postavili dom v korunách stromov. Zabudneš tu na realitu a vychutnáš si lokálne víno

  • Posed Vinica sa nachádza v mestečku Modra
  • Je posadený na úpätí vinohradov a ponúka prekrásny výhľad nielen na samotné vinice ale aj celé mesto
Na snímke je Posed Vinica.
Posed Vinica
  • Posed Vinica sa nachádza v mestečku Modra
  • Je posadený na úpätí vinohradov a ponúka prekrásny výhľad nielen na samotné vinice ale aj celé mesto

Asi každého detským snom bolo postaviť si vlastný bunker alebo dom na strome. V dnešnej dobe predstavuje takýto koncept veľmi perspektívny podnikateľský nápad.

Predsa len nie každému vyhovuje bývanie v hoteloch v centre preplnených miest. Vyskytla sa tu teda diera na trhu, ktorú sa rozhodli vyplniť Lenka a Zdeňek, ktorí spoločne predstavili projekt s názvom Posed Vinica.

Zdeněk študoval na „Zemědelke“ a FTVŠ, no nakoniec sa venuje všeobecne rekonštrukciám a renováciám bytov. Lenka má za sebou štúdium gendrových štúdií v Prahe, no rozhodla sa uberať cestou interiérového dizajnu a workspace managementu.

„Obaja vymýšľame, ako budú jednotlivé veci v Posede vyzerať a rovnako aké technické vychytávky a zlepšováky môžeme pridať,“ hovorí Lenka.

Tvrdia, že vždy chceli k ich vinohradu postaviť nejakú búdku alebo útulňu, v ktorej by mal Lenkin otec možnosť si oddýchnuť pri práci vo vinohrade.

Obzvlášť v letných mesiacoch je práca vo vinohrade celkom náročná a chceli, aby tam mal miesto, kde si bude môcť zložiť veci, ukryť sa pred slnkom alebo dažďom a na chvíľu si odpočinúť. 

„Keďže je z tohto vinohradu aj krásny výhľad na Modru, tak sme tam radi chodili na prechádzky a trávili tam čas. Pripadalo nám, že je škoda, že za vinohradmi je celkom veľká časť, ktorá vôbec nie je využívaná, vinič sa v nej vysadiť nedá, a tak sme začali rozmýšľať nad akýmsi prístreškom.“

Na ich cestách narážali na krásne glampingové projekty, ktoré slúžili sprvu podobným účelom a chceli tak vytvoriť niečo vlastné, kde by si všetko mohli upraviť podľa svojich predstáv.

DSC03666
zdroj: Posed Vinica

„Keď sme potom v Čechách narazili na Posed, ktorý nás hneď zaujal svojím dizajnom a súladom s prírodou, tak nám všetko do seba krásne zapadlo. Dali sme si tak tento modul tiež postaviť a upravili sme podľa toho interiér a prirobili kúpeľňu a veci do exteriéru, aby čo najviac pasovali do vinohradov.“

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá