Vodiči, pozor: V Bratislave bude v noci úplne uzavretý Prístavný most

  • Budú prebiehať geodetické merania
  • Doprava bude vedená cez obchádzkovú trasu
  • S obmedzenou premávkou rátaj aj v iných častiach Slovenska
uzávera prístavného mostu
Ilustračný obrázok, TASR/Jakub Kotian
  • Budú prebiehať geodetické merania
  • Doprava bude vedená cez obchádzkovú trasu
  • S obmedzenou premávkou rátaj aj v iných častiach Slovenska

V piatok od 23:00 do soboty (23. 9.) do 5:00 bude diaľnica D1 na Prístavnom moste v Bratislave úplne uzavretá. A to kvôli geodetickým meraniam. Tieto informácie poskytla hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

„Doprava bude vedená cez obchádzkovú trasu po D1 výjazd Bajkalská/Komárno, smer Prístavná, Most Apollo, cesta I/2 a v opačnom smere. Alternatívna trasa obchádzky povedie po R7, D4 smer Viedeň a D2 smer Bratislava a v opačnom smere,“ vysvetlila hovorkyňa.

NDS apeluje na motoristov, aby dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami, a to najmä rešpektovanie rýchlostných limitov. Prosí aj o obozretnosť a ohľaduplnosť voči svojim pracovníkom v teréne. „Najčastejším dôvodom nehôd, často aj smrteľných, je totiž práve nepozornosť alebo nerešpektovanie predpísanej zníženej rýchlosti,“ dodala hovorkyňa.

Pozor na ďalšie obmedzenia v Bratislave

V mestskej časti Ružinov v Bratislave začali s opravou dvoch väčších parkovísk na Štrkovci. Konkrétne ide o parkovisko pri jazere na Sabinovskej ulici a parkovisko pred reštauráciou na Drieňovej ulici. Tieto opravy sú plánované do konca septembra a zahŕňajú iba základnú obnovu povrchu parkovísk.

Starosta Ružinova Martin Chren uviedol, že tieto opravy sú súčasťou prípravy na budúce projekty garážových domov na týchto miestach. Prvý projekt zahŕňa výstavbu parkovacieho domu s podzemným a nadzemným podlažím a zelenou strechou. Cieľom je vylepšiť verejný priestor okolo jazera a pridať pešiu promenádu, s dodatočnými 100 parkovacími miestami.

Druhý projekt na výstavbu parkovacieho domu je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie. Ak sa bude realizovať, zdvojnásobí kapacitu parkoviska. Mestská časť žiada vodičov, aby rešpektovali zákaz parkovania počas opráv, aby sa predišlo zbytočným ťažobným službám a pokutám, ktoré by mohli spomaliť práce.

Uzavretý tunel Bôrik aj D1 pri Triblavine

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: TASR, NDS, Košice:dnes, Topspeed, D1D4.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá