Vodičský preukaz zadarmo nie je len pre policajtov. Úrad práce pripravuje nový projekt

  • Mnohí Slováci majú nárok na vodičský preukaz zdarma
  • Nový projekt by mal vzniknúť už čoskoro
Na snímke auto z autoškoly
Ilustračný obrázok, TASR/Pavol Zachar
  • Mnohí Slováci majú nárok na vodičský preukaz zdarma
  • Nový projekt by mal vzniknúť už čoskoro

Nedávno sme ti priniesli informáciu o skvelej možnosti získať vodičský preukaz celkom zdarma. Platí to pre zamestnancov ministerstva, príslušníkov Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru. Títo štátni zamestnanci však nie sú jedinými osobami, ktoré majú nárok na zisk oprávnenia celkom zdarma.

Slovákom však môže aj Úrad práce, ktorý podľa hovorkyne Marianny Šebovej pripravuje nový projekt. Ten ráta s podporou vzdelávania nie len uchádzačov o zamestnanie, ale aj záujemcov o zamestnanie. Úrad sľubuje, že o podrobnostiach projektu bude včas informovať.

Do roku 2023 sa Slovákom ponúkal takzvaný rekvalifikačný kurz. Šlo o prípravu uchádzačov o zamestnanie na uplatnenie sa na trhu práce s cieľom nadobudnúť vedomosti, schopnosti a zručnosti vo vzdelávacom (rekvalifikačnom) kurze spíše sa na webe úradu. Jeho súčasťou bola aj možnosť získať príspevok na rozšírenie tvojho vodičského preukazu.

Nový projekt

Podľa informácií od tlačového oddelenia ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny by sa mal projekt spustiť v rámci Programu Slovensko. Sľubuje, že o tom bude včas informovať.

Zároveň ale rezort pripomína existujúci národný projekt „Finančné stimuly pre zamestnanosť“. Jeho cieľom je zvýšiť zamestnanosť znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie prostredníctvom poskytovania komplexného balíka finančných prostriedkov.

„Adresnú pomoc pri uplatnení sa na trhu práce tak získajú dlhodobo nezamestnaní, osoby s nízkym vzdelaním, osoby so zdravotným postihnutím, migranti, rodičia malých detí v evidencii úradov práce, mladí ľudia do 30 rokov v situácii NEET, ktorí sú uchádzačmi o zamestnanie a uchádzači o zamestnanie starší ako 50 rokov,“ uviedlo ministerstvo.

Vodičský preukaz ministerstva vnútra

Ako sme ťa informovali v tomto článku, autoškolu ministerstva vnútra SR už zaregistrovalo ministerstvo dopravy. Plánovaný začiatok jej prevádzky je v prvom polroku 2024. 

Dôvodom opätovného zriadenia rezortnej autoškoly je možnosť poskytovať školenie a výučbu vodičov vo vlastnej réžii. Tým sa očakáva aj úspora finančných prostriedkov, pretože nebude nutné využívať služby civilných autoškôl.

Hlavným cieľom rezortnej autoškoly je poskytovať kurzy na získanie vodičských oprávnení pre zamestnancov ministerstva, príslušníkov Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru. Pôvodná autoškola MV SR ukončila svoju činnosť v roku 2015.

Zdroje: Pravda, ÚPSVaR, SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá