Vošiel do izby Alžbety II., ukradol víno a vymočil sa. Vlámanie do paláca sa objavilo aj v seriáli The Crown

  • Michael Fagan vošiel do izby kráľovnej, ktorá bola v tom čase ešte v nočnej košeli
  • Celý incident dopadol naozaj zaujímavo, nakoľko za podobný čin votrelec do väzenia nešiel
Fagan
Instagram/toinoulevoyou
  • Michael Fagan vošiel do izby kráľovnej, ktorá bola v tom čase ešte v nočnej košeli
  • Celý incident dopadol naozaj zaujímavo, nakoľko za podobný čin votrelec do väzenia nešiel

Michael Fagan. Tak znie meno votrelca, ktorý sa do Buckinghamského paláca vlúpal hneď dvakrát.

V spojitosti s bezpečnosťou paláca sa mnohým vybaví uniformovaná stráž, nehybne stojaca pred jeho bránami. Ani ich služby však nie sú vždy bezchybnými.

K ich zlyhaniu došlo v roku 1982. Prvýkrát sa tak stalo v júni, kedy sa kráľovná Alžbeta II. v Londýne nenachádzala. Michael vyliezol po odtokovej rúre a cez nedostatočne zabezpečené okno vošiel dovnútra.

Tvrdil, že v interiéri paláca boli každé dvere označené jednotlivými menami. Na základe toho spoznal, že vošiel do Charlesovej izby, kde mu vypil skoro celú fľašu vína. Úsmevným bol výrok votrelca, ktorým neskôr skonštatoval, že to bolo len „lacné kalifornské“.

Netflix definitívne pochováva kiná. Takáto je história spoločnosti, za ktorou ľudia doslova šalejú

Príležitosť prechádzať sa po paláci využil naplno. Uviedol totiž, že sedel na jednotlivých trónoch a skúšal, aké sú mäkké. Nakoľko vraj pociťoval potrebu ísť na toaletu, ktorú nikde nevedel nájsť, vymočil sa do misky so psím jedlom.

Všimla si ho až slúžka, ktorá spustila poplašné zariadenie. Aj napriek tomu sa Faganovi podarilo uniknúť. Tvrdí, že do poslednej chvíle pred vlúpaním neveril tomu, že dovnútra naozaj vtrhne.

Keď si však zrekapitulujeme aktivity, ktoré boli súčasťou jeho vlámania, používať slovo votrelec je asi príliš odvážne. Pod týmto pojmom si totiž väčšina ľudí vybaví bezočivého, často ozbrojeného človeka. Nie niekoho, kto príde do paláca vypiť fľašu vína a testovať mäkkosť kráľovského trónu.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Toinou Le Voyou (@toinoulevoyou)

Druhý pokus

Aj napriek tomu, že si Michaela Fagana všimli už prvýkrát, a snažili sa bezpečnosť v paláci zdokonaliť, nepodarilo sa im to v dostačujúcej miere.

9. júla totiž kráľovnú hneď ráno čakalo nemilé prekvapenie. Fagan, ktorý bol bosý, jej prišiel do izby odostrieť závesy. V ruke držal kus popolníka, ktorým si chcel údajne porezať zápästie pred očami Jej Veličenstva.

Pred vstupom do paláca vraj podobný úmysel nemal. Myšlienka vznikla až neskôr. Keď už Michael stál pred Alžbetou II., ktorá chcela zavolať pomoc, zvonček nechcel fungovať. Kráľovná vraj aj napriek všetkému reagovala pokojne a privolať pomoc sa snažila tak, aby Fagana neznepokojila.

Za vlámanie do väzenia nešiel

Za vykonanie činu Michael vo väzení neskončil, nakoľko podobná vec v tom čase nebola považovaná za trestný čin. Namiesto toho bol však obvinený z krádeže fľaše vína.

Na margo lúpeže sa vyjadril, že kráľovnej spravil svojím prešľapom láskavosť, nakoľko poukázal na nedostatočné bezpečnostné opatrenia.

Aj napriek tomu, že sa mu v súvislosti s týmto činom podarilo nedostať sa za mreže väznice, neskôr tam skutočne skončil. S vlámaním do paláca to však nesúviselo. Na štyri roky sa do väzenia dostal kvôli obchodovaniu s heroínom.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Geo News English (@geonewsdottv)

Votrelcovi venovali poroznosť aj v seriáli

Vlámanie Michaela Fagana zachytáva aj obľúbený seriál The Crown. To, že nie celý scenár je založený na pravde, nie je žiadnym tajomstvom. Podobne to je aj v súvislosti s Faganom.

Časť, ktorej názov nesie jeho meno, zachytáva rozhovor medzi ním a kráľovnou. V skutočnosti ale vraj nijaký väčší dialóg medzi sebou neviedli.

Kráľovná vraj po chvíli vybehla z miestnosti s tým, že sa o chvíľu vráti. Okrem toho sa Fagan, ktorý má dnes už 70 rokov, vyjadril, že kráľovnú o cigaretu nežiadal tak, ako to bolo v seriáli.

Na adresu herca, ktorý stvárňoval jeho postavu, dodal: „Určite mohli nájsť niekoho, kto sa aspoň trochu podobá na mňa. Vlastne, ja vyzerám lepšie a šarmantnejšie.“

Nech už je pravda akákoľvek, celý tento incident, ako aj reálna postava narcistického Michaela, pôsobí naozaj absurdne.

Zdroje: independent.co.uk, dailymail.co.uk, radiotimes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech