„Vy ste Matovič v sukni,“ odkázal Erik Tomáš političke v živom vysielaní

  • Hosťami relácie boli Erik Tomáš a Veronika Remišová
  • Rozoberali viacero tém týkajúcich sa plánov v novej vláde
Veronika Remišová (SLOVENSKO), Erik Tomáš (Hlas-SD)
Veronika Remišová (Slovensko), Erik Tomáš (Hlas-SD), TASR/Jaroslav Novák, Martin Baumann
  • Hosťami relácie boli Erik Tomáš a Veronika Remišová
  • Rozoberali viacero tém týkajúcich sa plánov v novej vláde

Hosťami dnešnej politickej diskusnej relácie Na telo s Michalom Kovačičom boli minister práce, sociálnych vecí a rodiny a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš a členka klubu Slovensko Veronika Remišová.

Moderátor Michal Kovačič v relácii rozoberal aj témy ako kritika opozície na adresu ministra vnútra za sériu zmien v polícii, plány vlády so Špeciálnou prokuratúrou a Danielom Lipšicom, ale aj riešenie „sporu“ s mimovládnymi organizáciami o dve percentá z daní.

Úvod relácie moderátor otvoril tému ohľadom série zmien v polícii. „Pán minister je presvedčený, že koná v súlade so zákonom,“ povedal minister práce Erik Tomáš. „Má našu absolútnu dôveru, v strane Hlas-SD,“ doplnil Tomáš. „Nejde o právoplatné odvolanie súdov a počkajme si na právoplatné rozhodnutia odvolávacích súdov,“ uzavrel minister práce.

Túto tému nechali v relácii otvorenú dlhšie. Od Matúša Šutaja Eštoka a jeho krokov v polícii sa presunuli k Andrejovi Kiskovi a jeho obžalobe z pokračovacieho zločinu daňového podvodu.

„Vy ste Matovič v sukni,“ odkázal Tomáš Veronike Remišovej po výmene názorov. „Povedzte, že odcudzujete výroky čurillovcov, ktoré povedali na adresu Santusovej a vtedy túto tému uzavrieme. Ja sa dištancujem od akéhokoľvek násilia voči ženám.“ Remišová na túto výzvu nereagovala.

Následne sa otvorila téma plánov novej vlády, na čo Erik Tomáš reagoval svojimi banermi. V nich sa venoval téme 13. dôchodkov, rodičovských dôchodkov a ukazoval, koľko dostali dôchodcovia v roku 2023 a koľko dostanú po zmene, teda v roku 2024. „Ja sa seniorom pozerám priamo do očí, bez nás by tí seniori živorili,“ povedal Tomáš.

Veronika Remišová reagovala na tému 13. dôchodkov a povedala, že Erik Tomáš klamal, pretože seniori tieto Vianoce nedostanú nič. „Ukradli ste rodičovský dôchodok dôchodcom. Povedali ste, že nebudete rušiť žiadne sociálne dávky. Boli ste vo vláde 13 dní a zrušili ste rodičovský dôchodok,“ odkázala Remišová Tomášovi. „Balamutili ste dôchodcov, že tieto Vianoce dostanú 606 eur,“ dodala.

„Je to jeho štýl politiky“

Moderátor Kovačič otvoril aj situáciu, ktorá sa udiala posledný týždeň v parlamente, a to konflikt medzi Igorom Matovičom (Slovensko) a Jánom Mažgútom (Smer-SD), ktorý sa odohral vo foyer NR SR.

Dvojica politikov sa mala objaviť v živom vstupe verejnoprávnej RTVS. Pred dohodnutým rozhovorom však začal líder hnutia Slovensko provokovať Mažgúta. Povedal mu, že je chrapúň, sedliak, tupec a „čur*čik“.

Moderátor sa opýtal Veroniky Remišovej, či na takéto správanie Matovičovi niečo povedala, na čo Remišová reagovala len krátko, a to vetou, že každý zodpovedá za svoje správanie sám.

Pri posledných otázkach sa moderátor opýtal Remišovej, či by mal by Igor Matovič ubrať z agresivity. „Je to jeho štýl politiky,“ odpovedala Remišová.

Zdroj: Na telo s Michalom Kovačičom, TV Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá