Vydesení Michalovčania šíria HOAX. Vrah Eriky nie je na slobode, upokojuje polícia

  • O tragédiách, ktoré sa odohrali v Michalovciach, sa už šíria špekulácie
  • Polícia uvádza veci na pravú mieru
Vražda sestričky Eriky v Michalovciach otriasla celým Slovenskom.
Eriku mal na Nový rok zavraždiť 18-ročný Valentín. na snímke ho odvádza polícia., TASR/Roman Hanc
  • O tragédiách, ktoré sa odohrali v Michalovciach, sa už šíria špekulácie
  • Polícia uvádza veci na pravú mieru

Michalovce sú v hrôze a panike. Mestom sa začala šíriť informácia, že Valentín, ktorý je podozrivý z novoročnej vraždy Eriky, behá po slobode. Polícia na sociálnej sieti prízvukuje, aby ľudia nešírili doslova nezmysly. 

18-ročný Valentín, obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy, ku ktorej došlo na Nový rok v Michalovciach, JE stále VO VYŠETROVACEJ VÄZBE a NEBOL prepustený na slobodu.

Informácie o jeho prepustení sú HOAX, ktorý len zbytočne eskaluje napätie medzi ľuďmi a vzbudzuje zbytočné obavy a paniku,“ uvádza polícia.

Obyvateľov Michaloviec správa, pochopiteľne, vydesila a napriek tomu, že polícia túto lož vyvrátila, žije si vlastným životom. Vrah si mal dokonca slobodu kúpiť za peniaze a behať po slobode, nič z toho nie je pravda.

Polícia už dnes jeden hoax hasila. Musela ubezpečiť verejnosť, že novoročná vražda ženy na ulici v Michalovciach a úmrtie štyroch ľudí, ktorých našli v utorok (17. 1.) v jednom z bytov, spolu nesúvisia. Reaguje tak na rôzne špekulácie, dohady a dezinformácie v internetových diskusiách. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

„Podľa niektorých vyjadrení bola za smrť štyroch ľudí zodpovedná rovnaká osoba ako tá, ktorá o život na Nový rok pripravila mladú Michalovčanku. Ničím nepodložené spájanie dvoch tragických udalostí vyvolalo vlnu paniky a strachu v uliciach mesta,“ uviedla. Opäť zdôraznila, že v prípade úmrtia štyroch osôb ide s najväčšou pravdepodobnosťou o rodinnú tragédiu.

Podľa Ivanovej môžu k zvyšovaniu bezpečnosti nielen v uliciach prispieť aj samotní občania. „Nebuďte ľahostajní k dianiu okolo seba, nezatvárajte oči pred neprávosťou. V prípade akéhokoľvek podozrenia, že za dverami susedného bytu môže dochádzať k domácemu násiliu, nezhodám, počujete volanie o pomoc, namiesto ľahostajného nepovšimnutia kontaktujte PZ,“ apeluje s tým, že vždy je lepšie situáciu preveriť a nič nezistiť ako prísť, keď už je neskoro.

Pripomenula tiež, že policajti sú v uliciach 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

Na políciu sa možno kedykoľvek obrátiť na telefónnom čísle 158 alebo osobne na ktoromkoľvek útvare PZ. Kontaktovať ju možno aj prostredníctvom súkromnej správy na oficiálnej stránke na Facebooku Polícia Slovenskej republiky. „Upozorňujeme však, že facebooková stránka polície nenahrádza tiesňovú linku a nie je monitorovaná nonstop,“ zdôraznila.

Michalovské tragédie

17. januára došlo v Michalovciach k tragédii. Policajti v jednom z bytov našli štyri mŕtve telá, pričom dve patrili deťom a dve mužovi a žene. Hovorkyňa KR PZ miesto činu navštívila a uviedla, že pravdepodobne išlo o rodinnú tragédiu.

Potvrdzujú to aj informácie, ktoré priniesli TV Noviny. Podľa nich mal byť muž podnikateľom s vlastnou internetovou firmou, ktorú predal. Peniaze, ktoré získal, zle investoval, čo mu spôsobilo veľké finančné problémy. Veľkú časť peňazí totiž stratil. V tomto čase začali problémy a jeho manželka sa s ním chcela rozviesť.

Deti vo veku 10 a 13 rokov sa počas tohto týždňa neobjavili v škole, na čo reagovala ich učiteľka, ktorá sa snažila spojiť s ich rodičmi. Tí však nereagovali. Je zrejmé, že členovia rodiny boli nezvestní niekoľko dní. Muž mal včera kontaktovať svojho brata s tým, že urobil niečo zlé. 

Východným Slovenskom otriasla na Nový rok brutálna vražda. Jej obeťou sa stala 46-ročná Erika, bývalá zdravotná sestra. Mladík z osady začal ženu nadránom prenasledovať a neskôr aj naháňať. Mestské kamery zachytili aj desivý útok, po ktorom ostala bezbranná žena ležať na chodníku v kaluži krvi. 

Krátko po šiestej ráno akoby všetci spali, nik nepočul jej naliehavé volanie o pomoc. Erike páchateľ zasadil deväť bodných rán. Michalovčania sa museli dlhé hodiny obávať o svoju bezpečnosť a čakali, kým vraha policajti dolapia. Tak sa aj neskôr stalo. Mladíka muži zákona zadržali 3. januára v ranných hodinách, keď mal vlakom namierené do Česka. 

Zdroje: TASR, TV Noviny

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá