Vylihovanie na pláži aj skutočný adrenalín. Krajina stých možností má potenciál stať sa novým „slovenským morom“

  • Aj napriek tomu, že dovolenka v Slovinsku pre mnohých neznie lákavo, ponúka unikátne zážitky
  • Okrem historických pamiatok ti ponúkne aj adrenalinové zážitky
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/ nejcsoklic.projects
  • Aj napriek tomu, že dovolenka v Slovinsku pre mnohých neznie lákavo, ponúka unikátne zážitky
  • Okrem historických pamiatok ti ponúkne aj adrenalinové zážitky

Prednedávnom sme ťa informovali o dvoch krajinách, v ktorých za dovolenkovanie neprídeš o obsah celej peňaženky, no zároveň spoznáš unikátne miesta. Ďalšou podobnou je aj Slovinsko, ktoré sa od našich hraníc nenachádza tak ďaleko, aby sme ti ho museli detailne predstavovať.

Aj napriek tomu by však táto krajina pravdepodobne nebola tvojou prvou voľbou pri výbere dovolenky. Keď sa však pozrieš na unikáty, ktoré ukrýva, určite zmeníš názor.

Pre lenivcov aj neposedov

Minulú stredu vláda aktualizovala cestovný semafor, v ktorom sú krajiny rozdelené z hľadiska rizikovosti. Rozdelenie platí od 14. júna, a k zeleným krajinám pribudlo niekoľko zaujímavých, ktoré stoja za návštevu.

Jednou z nich je aj Slovinsko, ktoré ak si doposiaľ nenavštívil, máš čo ľutovať. Krajina totiž skrýva omnoho viac pokladov, než by si čakal.

„Čo jej chýba veľkosťou v rozlohe, to dobieha rozmanitosťou a aktivitami. Slovinsko je malebná krajina obklopená Alpami, Jadranským morom, Balkánom, susedí s Talianskom, Chorvátskom aj Maďarskom, vďaka čomu je ľahko dostupná z mnohých európskych miest,“ uvádza cestovná kancelária Satur.

Zabudni na drahé dovolenky, neďaleké súostrovie ti vyrazí dych. Od pondelka sa sem dostaneš bez problémov

Najnavštevovanejším turistickým miestom je vraj jazero Bled, ktorého okolie je viac než dychberúcim. Ľudia sa sem chodia nie len kochať výhľadom na ostrovček uprostred jazera, ale aj kúpať do termálnych prameňov.

Na ostrovček sa dostaneš loďkou, alebo tam jednoducho sám doplávaš. K jazeru ako takému sa zo Slovenska dostaneš pokojne aj autom, nakoľko sa nachádza len 80 km od rakúskych hraníc, informuje Airstop.

Pri šume vody ešte na moment ostaneme. Presunieme sa totiž k skutočne magickému miestu. Reč je o rieke Soča, ktorá ťa okúzli svojou smaragdovo zelenou farbou. Ak si pokojným typom, úplne ti postačí kochanie sa okúzľujúcim okolím. Ak však patríš k tým, ktorí neobsedia, určite sa necháš prehovoriť na rafting, paraglajding, zipline alebo obľúbenú plavbu v kajaku.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Chris | Travel & Adventure (@chrisroams)

Najväčší na svete

Ak ťa doposiaľ neoslovilo ani jedno zo spomenutého, možno sa necháš stiahnuť históriou. Ak si bol počas študentských čias zapáleným pre dejepis, Hrad Predjama bude pravdepodobne láskou na prvý pohľad. S hradom je spojená jaskyňa Postojna a objekt je najväčším jaskynným hradom na svete.

Sedemsto rokov stará štvorposchodová pevnosť sedí na 123 metrov vysokom útese v ústí jaskyne a nájdete v nej všetko, čo by ste čakali v stredovekom hrade – padací most ponad rieku, vražedné otvory vo vstupnej veži, odkiaľ sa na nepriateľov vylieval vriaci olej a horúci piesok, a väzenie,“ píše cestovná kancelária Satur.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Richard Boris (@rs.brs)

…a bude aj more

Samozrejme, čo by to bola letná dovolenka bez mora. Jednou z najobľúbenejších pláží v Slovinsku je tá s názvom Portorož. Oficiálne je tiež jedinou piesočnatou plážou v krajine.

Ak si ale nepotrpíš na horúci piesok pod nohami, zaplávať si môžeš aj v meste Piran. Tí, ktorí miesto navštívili, by nám možno dali za pravdu, ak by sme povedali, že okolie má taliansku atmosféru. Mesto totiž bolo niekoľko storočí súčasťou Benátskej ríše.

Ako uvádza oficiálny web Slovinska, mesto za svoj rozkvet vďačí aj zásobám soli. Tá je doposiaľ spracúvaná starodávnymi metódami. Ak teda hľadáš dovolenku mimo Slovenska, no zároveň nechceš merať tisíce kilometrov od domova, skús krajinu stoviek možností.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Beautiful places of Slovenia (@slovenia_lovers)

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Feel Slovenia (@feelslovenia)

Zdroje: satur.sk/blog/, airstop, slovenia.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK