Vyľudnené ulice, prázdna MHD. Slovensko sa zobudilo do Lockdownu. Od dnes platí zákaz vychádzania a ďalšie nariadenia

  • Od soboty až do nedele 1. novembra platí na celom Slovensku zákaz vychádzania
  • Zákaz vychádzania mimo bydliska neplatí podľa výnimiek v čase od 1.00 do 5.00 h
BeFunky-collage-31
FB/Zuzička Stefke/Dušan Lovich
  • Od soboty až do nedele 1. novembra platí na celom Slovensku zákaz vychádzania
  • Zákaz vychádzania mimo bydliska neplatí podľa výnimiek v čase od 1.00 do 5.00 h

Od soboty až do nedele 1. novembra platí na celom Slovensku zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie, do práce, cesty na výkon podnikateľskej činnosti alebo inej obdobnej činnosti či zabezpečenia nevyhnutných potrieb, či pobytu v prírode v okrese bydliska. V najdotknutejších okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov platia prísnejšie pravidlá.

V Bratislave je možné vyjsť von aj bez výsledku PCR testu alebo antigénového testu.

V najpostihnutejších regiónoch môžu ľudia využívať výnimky zo zákazu vychádzania len v prípade, že budú mať negatívny výsledok PCR testu alebo antigénového testu. Ten nesmie byť starší ako 23. október. Na zvyšku Slovenska nie je potrebný. Počas obmedzenia pohybu sa nemá chodiť ani na cintoríny.

zdroj: Startitup - bratislava fotene 24.10.2020

Nočný život počas lockdownu

Zákaz vychádzania mimo bydliska neplatí podľa výnimiek v čase od 1.00 do 5.00 h. Rovnako v prípade cesty na testovanie, do zamestnania, sprievodu dieťaťa do školy, návštevy najbližších potravín, lekárne, lekára či starostlivosti o blízku osobu.

Výnimku má aj starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, „venčenie“ spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska.

Výsledkom je vyľudnené hlavné mesto, v ktorého uliciach sa nachádza len krajné minimum obyvateľov. Zvyčajne preplenené cesty, kde autá aj MHD naberajú 20-minútové meškanie, sú v tomto období bez akéhokoľvek zdržania.

zdroj: Startitup - bratislava fotene 24.10.2020

Možno tiež ísť na pohreb, poštu, do banky, poisťovne, čistiarne, autoservisu, ako aj na čerpaciu stanicu pohonných hmôt. Výnimku má aj pobyt v prírode v okrese bydliska a dojazd do bydliska do 25. októbra.

V okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín a Námestovo na Orave a v okrese Bardejov sa v piatok 23. októbra začalo pilotné testovanie na nový koronavírus. Nasledujúce dva víkendy bude aj plošné testovanie na ostatnom území SR. V rámci obmedzenia mobility sa od pondelka 26. októbra bude vyučovať dištančne aj na druhom stupni základných škôl, a to do 27. novembra.

zdroj: startitup

Prvý stupeň ZŠ sa môže zatiaľ vzdelávať v školách normálne, rovnako sa vyučovanie nezastavuje ani v materských školách a jasliach. Od pondelka 26. októbra prejdú všetky vysoké školy na dištančné vzdelávanie na celý zimný semester.

Žiaci stredných škôl naďalej pokračujú v dištančnej výučbe. Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra na 30. októbra a 2. novembra.

Mesto utíchlo a s nimi aj podniky

Obchody a kaviarne sú zatvorené, medzi nimi napríklad aj obľúbená kaviareň Bratislavcanov Sväg to go. Viaceré podniky sa z prvej vlny naučili plynulo prejsť na obmedzený režim a svoje nápoje a jedlá vydávať cez okienko, alebo ich posielať donáškovou službou.

zdroj: Startitup - bratislava fotene 24.10.2020

V Bratislave si môžeš vybrať hneď z niekoľkých takýchto služieb. Bistro.sk, Wolt či aplikácia, ktorá vznikla počas prvej vlny práve v dôsledku vysokého dopytu donášky Eatster.

Ak sa rozhodneš, že napriek domácej karanténe pomôžeš svojej obľúbenej reštaurácii, dobre spravíš. Tí, ktorí sa kvôli zatvoreným prevádzkam predsa len rozhodli pre spustenie donáškových služieb, nemajú situáciu úplne ľahkú. A ty možno ani netušíš, že práve bistro, do ktorého si rád chodieval, ti ponúka zaujímavý sortiment jedál.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Obrovské ďakujeme🙏❤ za všetky vaše návštevy, objednávky, podporu. Dnes ste sa s našou teraskou rozlúčili naozaj úžasne 😍 takmer celý deň bola plná a pevne veríme, že ste sa cítili príjemne, hlavne večer keď mala vysvietená svoje čaro 💛 a snáď ohrievače a deky zahriali 😊 Terasu pre tento čas uzatvárame, ale náš dovoz a okienkový výdaj pokračuje. Chceme vás poprosiť, aby ste cez veľkú bránu vstupovali po jednom a my vám podáme zabalené jedlo, ktoré budete mať vopred objednané. A sobota je za dverami a to znamená okrem našej stálej ponuky jedál aj špecial 😋 🍜 vietnamská polievka Bún bò Huê: silný niekoľko hodín varený zeleninový vývar s jablkami a chilli olejom, ryžové rezance, pečené tofu plátky a robi kúsky, hríbiky enoki a shimeji, pak choi, klíčky, mladá cibuľka, čerstvý koriander (6, robi mäso 1) 350ml – 4.50€ 500ml – 6.50€ 🍴 vegan sviečková: omáčka z pečenej koreňovej zeleniny, pečený marinovaný seitan, naša špaldová knedľa, brusnice (1,6,9,10) 420g – 8.50€ 🍕 Hawai pizza: tomato omáčka, vegsyr, ananás, vegan šunka, cherry rajčinky, bazalkové kešu pesto (1,6,8) 8.90€ Už teraz môžeš písať do správy na FB a mať istotu, že sa ti zajtra ujde 🙃 alebo volať ráno od 10tej na 0944 913 520. #veganfood #jemprelepsisvet #svieckova #bunbohue #vietnamesesoup #noodlesoup #meatfree #nocruelty #loveanimals #loveinfood #delicious #foodart #foodporn #delivery #takeaway #veganbratislava #veganbistro #lockdown #balansbistro

Príspevok, ktorý zdieľa Balans bistro (@balansbistro),

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech