Vymenil prácu právnika za Pokémonov. Jednu kartu som predal za 4 000 €, najdrahšie sú tie s Charizardom

  • Hodnota investičných Pokémon kariet sa v posledných rokoch výrazne zvýšila
  • Do Pokémonov investujú aj svetové celebrity ako Justin Bieber či Logic
pokemon ball charizard
Ilustračné fotografie, Canva/Steven Cordes, Kamil S
  • Hodnota investičných Pokémon kariet sa v posledných rokoch výrazne zvýšila
  • Do Pokémonov investujú aj svetové celebrity ako Justin Bieber či Logic

Petr Kučera vymenil prácu právnika v najväčšej českej banke za Pokémonov a rozhodne neľutuje. „Nepoznám lepší pocit, ako robiť prácu, ktorá vás baví a napĺňa. A to pre mňa zberateľské predmety sú.“

K jeho nápadu sa neskôr pridal aj Robin Churáček, bývalý osobný bankár pre podnikateľov, a spoločne založili firmu Gengar.cz, ktorá patrí medzi najväčšie e-shopy zamerané predovšetkým na Pokémonov.

„Pokémonov s nami rozbaľujú najväčší československí youtuberi, ako je Stejk, Mattem či pokémonový 90s kiddo. Okrem moderných balených produktov máme aj staršie produkty, tisíce kusových kariet a hodnotené investičné karty.“

Hoci u nás môže byť investovanie do Pokémonov vnímané skôr s posmeškami, v západnej Európe, USA a Kanade je to pomerne bežný spôsob zhodnocovania peňazí. Prečo tomu tak je a ako je možné na Pokémonoch zarobiť?

  • V akých sumách sa pohybujú investičné Pokémon karty?
  • O koľko vzrástla ich hodnota za posledné roky?
  • Kde sa dajú investičné Pokémon karty bezpečne nakupovať?
  • Ako sa dá rozoznať falzifikát od originálu?

Ako ste sa dostali k investovaniu do Pokémonov?

Na Pokémonoch sme vyrastali, je to pre nás najsilnejšia spomienka na detstvo. V čase, keď som pracoval ako právnik v banke, som uvidel balíček Pokémonov vo vietnamskej večierke a z nostalgie si ho kúpil. Kartičky sa mi ale zdali horšie, než som si ich pamätal, a čoskoro som na internete zistil, že sú falošné.

Potom už to nabralo rýchle tempo – začal som si kupovať na internete staré kartičky z deväťdesiatych rokov, ktoré som mal ako dieťa. Zistil som, že sa tieto kartičky dajú taktiež hodnotiť špecializovanými spoločnosťami, ktoré dajú kartičke certifikát pravosti a hodnotenie jej kvality, čo ma veľmi zaujalo.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Petr Kučera, Robin Churáček

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá