„Vymenili sme demokraciu za idiokraciu,“ hovorí Slotov syn. Chce bojovať o voličov Andreja Danka

  • Pavol Slota, syn obvineného Pavla Slotu, zakladá novú stranu
  • Chce, aby bola alternatívou pre nespokojných voličov
  • Súčasnú vládu označil za fiasko
Slota a Danko
TASR/Pavel Neubauer TASR/Pavol Zachar
  • Pavol Slota, syn obvineného Pavla Slotu, zakladá novú stranu
  • Chce, aby bola alternatívou pre nespokojných voličov
  • Súčasnú vládu označil za fiasko

Ján Slota sa do histórie slovenskej politiky zapísal ako vulgárny človek, ktorý verejne vyzýval na útok na našich susedov. Budapešť mu tak prekážala, že ju chcel pomocou tankov zrovnať so zemou. Na verejnosti viackrát vystupoval pod vplyvom alkoholu a v podguráženom stave aj šoféroval.

Bývalého šéfa Slovenskej národnej strany (SNS) pred dvoma mesiacmi obvinili z prijímania úplatku a momentálne je monitorovaný zariadením na určenie polohy. Slota má zakázané vycestovať, ako aj sa vzdialiť od miesta trvalého bydliska. Po novom však prichádza na scénu Slota mladší.

Staronová strana Domov

Pavol Slota, syn obvineného Slotu staršieho, zakladá politickú stranu. TASR uvádza, že nový politický subjekt Domov – Národná strana (NS) vzniká ako alternatíva pre nespokojných slovenských voličov. Ponúka zastrešenie tým, ktorí odišli z mimoparlamentnej SNS.

„Budeme pracovať na národnej identite nie spôsobom, že vzbudzovať nenávisť voči inému národu. Národné cítenie je o láske, nie o nenávisti,“ povedal Slota. „Prioritou bude u nás Slovák, Slovenka, Slovensko,“ dodal.

Cieľom politického subjektu Domov – Národná strana má byť presadzovať národné myšlienky, kresťanské hodnoty a sociálnu spravodlivosť. Ľudia, ktorí spolupracujú s Pavlom Slotom ohlásili zber podpisov na vznik tejto strany už minulý rok. Dá sa ju nájsť v registri politických strán na webovej stránky ministerstva vnútra.

Domov-NS nie je celkom nová strana. Vznikla premenovaním subjektu Obyčajní ľudia a v zozname jej predstaviteľov figuruje aj bývalý šéf SNS Víťazoslav Móric.

Domov NS
zdroj: TASR/Pavol Zachar

Viac ako 11-tisíc podpisov

Podľa agentúry SITA Pavol Slota a jeho kolegovia vyzbierali na založenie strany viac ako 11-tisíc podpisov. Podľa slov syna bývalého šéfa SNS hľadali partnerov, s ktorými sa spojili. Tvrdí, že subjekt Domov – Národná strana bude iniciovať „žiadosti národa slovenského 2024“.

Pavol Slota plánuje vyzvať národné strany, slovenskú inteligenciu, zamestnávateľov a odborárov, aby sa k nim pridali. Spoločným úsilím chcú vytvoriť spomínané žiadosti a presadzovať ich vo vláde a v parlamente.

O pôsobení súčasnej vlády uviedol že ani v tom najhoršom sne nepredpokladal, že to bude „také fiasko, aké to je“. Slota má pocit, že médiá rezignovali z ich pozície, ktorou je strážca demokracie. Obvinil ich z toho, že sa „nechali za pokrivenú predstavu spravodlivosti zatiahnuť do hry, ktorú hrá dnešná vláda“.

Podľa Slotu témou dnešného dňa sú náklady na život, neustále ohýbanie práva, ignorovanie ústavy. Taktiež sa obul o sudcov a podotkol, že niektorí z nich a takisto aj prokurátori už nie sú nezávislí.

„Robia to na objednávku niektorého politika. Nechám na ľudí, nech si vyberú vinníka,“ povedal Pavol Slota, ktorý je toho názoru, že sme sa stali svedkami deštrukcie právneho štátu a „vymenili sme demokraciu za idiokraciu“.

Ján Slota je nezabudnuteľný. Uvidíme, aký bude jeho syn

Ako sme písali aj v tomto článku, na osobu Jána Slotu sa jednoducho nedá zabudnúť. Napodobniť jeho správanie by bola pre dnešných politikov skutočná výzva.

Slota je notoricky známy napríklad tým, že istú policajtku nazval vulgárne pi*ou“, novinárku „špinou a buzerantkou“ a iného politika „mentálne retardovaným satanovým synom“.

Momentálne čaká na to, aký bude jeho osud. Obvinený z prijímania úplatku vysedáva doma a nič iné mu nezostáva.

„Trestné stíhanie je vedené v súvislosti s poskytnutím úplatku v roku 2018 sudcom KS Žilina za ovplyvňovanie rozhodnutí v im pridelených trestných veciach,“ upresňuje polícia na Facebooku.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá