Vymeniť jedinú červenú sponku za dom? Bláznivý Kanaďan to dokázal!

  • Začal jednou červenou sponkou. Kanaďan menom Kyle MacDonald sa jedného dňa rozhodol, že ju vymení za dom. Začal s príspevkom na svojom blogu: „Chystám sa sponku vymeniť za niečo iné, väčšie - ako pero, lyžičku alebo podobne. Ak mi niekto sľúbi, že mi sponku vymení, dám vám slovo, že za vami osobne prídem. Takto budem pokračovať, pokiaľ nezískam dom.“ Sponku úspešne vymenil a pokračoval...
image_1434622258.jpeg
  • Začal jednou červenou sponkou. Kanaďan menom Kyle MacDonald sa jedného dňa rozhodol, že ju vymení za dom. Začal s príspevkom na svojom blogu: „Chystám sa sponku vymeniť za niečo iné, väčšie - ako pero, lyžičku alebo podobne. Ak mi niekto sľúbi, že mi sponku vymení, dám vám slovo, že za vami osobne prídem. Takto budem pokračovať, pokiaľ nezískam dom.“ Sponku úspešne vymenil a pokračoval...


Sponku sa mu podarilo vymeniť
vo Vancouveri. Za rybie pero. Získal ho od veganov, ktorí zrejme nechceli mať nič spoločné s rybami. Rovnako ako predtým, blogoval a navrhol výmenu pera. Bol si však vedomý, že rybieho pera sa ľahké zbaviť nebude. Na jeho prekvapenie ho však o 10 minút potom, ako pero získal, kontaktovali zo Seattlu.

Zo Seattlu sa mu ozvala sochárka, ktorá za pero ponúkla vlastnoručne vyrobenú kľučku. Kľučku vyzerajúcu ako E.T. na drogách… Kyle je však väčšný optimista a kľučku doma potreboval, preto pero s radosťou vymenil. E.T. kľučka sa po prílete domov do Montrealu dostala na skriňu a čakala na ďaľšiu výmenu. Kľučku nakoniec vymenil za prenosný sporák. Rodinka z mesta Massachusetts ho pozvala na grilovačku a za kľučku mu sľúbila sporák. Fajn ponuka, čo hovoríte? (Kľučka sa dostala na kávovar.)

Po zisku sporáku navrhol Kyle svojim čitateľom parádnu ponuku. Príde k nim domov a ugriluje im, pokiaľ oni ponúknu mäso. Tiež im bol ochotný sporák darovať, pokiaľ zaň ponúknu niečo väčšie. Sporák nakoniec skončil u seržanta vojenskej základne pri LA, kde ho vymenil za 1000W generátor. V tomto bode už čitateľia blogu začínali byť pesimistický ohľadom projektu a vytíkali, že ho cesty vyjdu drahšie ako kúpiť dom. Nič si z toho však nerobil a pokračoval, bol predsa na dobrej ceste. Mal predsa generátor za červenú sponku!

Generátor sa dostal do New Yorku a Kyle zaň získal „instantú párty“. Konkrétne sud piva a neónový nápis Budweiser. No nevymeň to. Pravdou však bolo, že vymeniť generátor mu trvalo až 53 dní. 53 dní už nie je zábava. Rozhodol sa preto projekt trocha popohnať a hľadať lepšie ponuky, ktoré jeho projekt dostanú medzi ľudí. Čo si myslíte, za čo sa mu sud piva a nápis podarilo vymeniť?

 

Snežný skúter! Čo však spočiatku netušil, ponuka prišla od Michela Barretta, ktorý má vlastnú reláciu v rádiu aj televízii. Ponuka, akú presne potreboval! Kyle mu v momente zavolal a ponuku prijal. Barette, akurát v živom vysielaní, sa o výmene pochválil celému Montrealu a Kyleov projekt predstavil poslucháčom. Zrazu ho ohľadom výmeny a projektu kontaktovala lokálna TV, potom kanadská CBC, ba neskôr dokonca CNN. Tentokrát sa celá výmena uskutočnila pred kamerami a Kyleov projekt bol vo svete.

Ešte ten týždeň bol Kyle v televízii, kde na otázku, či existuje miesto, kde by nechcel nič vymienať odpobedal mesto Yahk. Ako inak. Na druhý deň ráno sa mu z toho okolia ozvali a za skúter ponúkli výlet do Yahku. Konkrétne dve spätné letenky z ľubovoľného miesta v Severnej Amerike do mesta Cranbrook, lyžovanie, strava, a výlet snežným skútrom do Yahku. Jedinou podmienkou bolo, že skúter musí vymeniť v Yahku. Nakoniec sa výmena po kope špekulácií uskutočnila a Kyle mal letenky, ktoré však neskôr vymenil. Počas svojich barterov nosil košelu s názvom firmy z Montrealu – Cintas. Firma si to všimla a navrhla mu za letenky dodávku.

Dodávka sa dostala do Toronta a bola vymenená za zmluvu, kontrétne za zmluvu v nahrávacom štúdiu, ktorá v sebe zahŕňala okrem nahrávanie mnohé benefity, ako napríklad spätné letenky do Toronta, či ubytovanie. Kyleovi sa výmenou zmluvy podarilo dostať zatiaľ najbližšie k svojmu cieľu. Zmluvu vymenil za rok bývania vo Phoenexe. Dlho nevydržalo. Zamestnankyňa reštaurácie Alicea Coopera mu za bývanie ponúkla celé popoludnie strávené s jej šéfom. Prijal to a na koncerte Alicea si spravil riadne promo.

Trocha nečakane, ale popoludnie s rokovou hviezdou vymenil Kyle za motorizovanú snehovú guľu kapely KISS s myšlienkou, že existuje fanúšik, pre ktorého bude hodnota guľe obrovská. Nemýlil sa. Zberateľ snehových gulí mu ponúkol filmovú rolu, ktorú Kyle neodmietol. A dobre robil! Kanadské mesto Kipling mu za filmovú rolu dalo dom! Je to neuveriteľné ale z jednej červenej sponky Kyle dokázal získať dom.

 

Príbeh Kylea ti potvrdí, že sa oplatí robiť šialené veci a neobmedzovať sa stále peniazmi. Treba myslieť trocha inak, pozitívne, robiť čo ťa baví a možno sa podobné šialenstvo podarí aj tebe. 

Mám modrú sponku… vymeníš?

Zdroj: oneredpaperclip.blogspot.sk/

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech