Vyraz na predĺžený víkend do Talianska. Letenky teraz kúpiš za bezkonkurenčnú cenu

  • Možno aj ty patríš medzi ľudí, ktorí by radi vyrazili na výlet do inej krajiny, no v práci si nechcú míňať dovolenkové dni
  • Potom máme pre teba ideálny tip
Na snímke je slovenskź cestovnź pas.
archív Startitup, Unsplash/Nastya Dulhiier
  • Možno aj ty patríš medzi ľudí, ktorí by radi vyrazili na výlet do inej krajiny, no v práci si nechcú míňať dovolenkové dni
  • Potom máme pre teba ideálny tip

Neapol, nachádzajúci sa na juhu Apeninského polostrova, je často označovaný za najkrajšie talianske mesto. Miestni sprievodcovia radi turistom hovoria príslovie, že potom, ako človek mesto zbadá, môže už zomrieť.

Či už je to pravda, alebo nie, Neapol je rozhodne vyhľadávaným turistickým cieľom. Čo sem cestovateľov najviac láka? Mesto bolo založené podľa gréckej povesti na mieste, kde sa utopila jedna zo sirén, ktoré sa pokúsili svojím spevom očarovať Odysea.

Pravdou však je, že v lokalite Neapola už dvetisíc rokov pred naším letopočtom stála grécka kolónia. Slávna história je v meste vidieť na každom kroku.

Pre tých, ktorí potulky po stopách minulosti veľmi v obľube nemajú, má Neapol taktiež čo ponúknuť. Miestne špeciality, tradičné výrobky a v lete slnečné pláže a kúpanie v mori. To všetko je Neapol.

Neapol žil po stáročia z mora. Rybári aj obchodníci prinášali do mesta kultúru i bohatstvo. Možno práve preto je celkom vhodné začať návštevu práve prístavom.

V prístave je nádherný výhľad do zálivu aj na Vezuv. Mnohí obchodníci a reštauratéri to využili a zaplnili tak prístavnú oblasť podnikmi. Neapol bol po stáročia sídlom kráľov, a preto sa v meste nachádzajú dokonca tri kráľovské paláce. Prvý z nich sa nachádza na južnej strane námestia Piazza del Municipio a je nazývaný Castel Nuovo.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: letenkyzababku.sk, visitnaples.eu, worldtravelguide.net, TripAdvisor.com, introducingnaples.com, movery.it, spanishsabores.com, climatestotravel.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá