Waze vznikla konkurencia v podobe českého TudyNE

  • A máme tu český WAZE! Potrebujete mať prehľad o tom, aké dopravné komplikácie vás čakajú? Chcete vedieť o každej nehode, ktorá sa stane vo vašom okolí? Okrem WAZE už existuje aj český variant v podobe TudyNE.
image_1412605722.jpeg
  • A máme tu český WAZE! Potrebujete mať prehľad o tom, aké dopravné komplikácie vás čakajú? Chcete vedieť o každej nehode, ktorá sa stane vo vašom okolí? Okrem WAZE už existuje aj český variant v podobe TudyNE.

 

Po spustení TudyNE sa zobrazí mapa s aktuálnou pozíciou a indikátorom dopravnej situácie (upozornenia, komplikácia, obmedzenia alebo nehody). Červené ikony signalizujú nehodu, oranžové dopravné obmedzenia a modré sú informácie o dopravnej situácii.


Infromácie na mape

Na hlavných ťahoch farebne rozlíšené stupne zataženia dopravy tieto údaje čerpá aplikácia z Google Map, ktorý ich získava zo sledovania užívateľov mobilných telefónov. Zelená znamená voľný prejazd, oranžová spomalenie, pri červenej možno očakávať tvorenie kolón a tmavo červená značí vážnejšie ťažkosti – obvykle stojacu kolónu.

Zobrazení dopravních událostí v mapěInformace o dopravní nehodě

 

Upozornenie na udalosti

Veľmi zaujímavá je funkcia Upozorňovanie. Najprv určíte, či chcete sledovať vybraný región, alebo okolie aktuálnej pozície, zistené buď cez WiFi, alebo z GPS. Sledovať môžete okolia od 5 do 100 kilometrov.

V prípade, že sa v danom priestore objaví nová udalosť, budete na ňu upozornení zvukom, pričom tón sa bohužiaľ nedá zmeniť. Ľahko tak budete mať počas svojich ciest prehľad o všetkom, čo sa deje okolo

 

Informácie z prvej ruky

Jednou z výhod programu je napojenie na databázu jednotného systému dopravných informácií pre (JSDI), takže TudyNE nie je závislý len na hlásení od užívateľov, ale čerpá dáta zrejme z najucelenejšieho zdroja, ktorý je k dispozícii. Údaje do JSDI zadáva napríklad polícia, hasiči, správa komunikácií, cestné úrady a ďalšie inštitúcie, ktoré o prípadných komplikáciách na cestách vedia ako prvý.

Vo verzii zadarmo sú zobrazované reklamné pruhy. Keby ste sa chceli reklamy zbaviť a prispieť autorovi na ďalší vývoj, môžete si za cca 2€ zaobstarať verziu Pro.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech