Yahoo chce investovať do Snapchatu. Nie je už neskoro?

  • Yahoo už dávno nehrá významnú úlohu ako internetový vyhľadávač, ale svoje záujmy viac či menej úspešne presunul do iných oblastí.
image_1412673090.png
  • Yahoo už dávno nehrá významnú úlohu ako internetový vyhľadávač, ale svoje záujmy viac či menej úspešne presunul do iných oblastí.

 

V roku 2012 nastúpila na miesto výkonnej riaditeľky Marissa Mayer, ktorá prebehla od Google akcie Yahoo sa len týmto krokom zdvihli o cca sedemdesiat percent.

Firma sa dlhodobo snaží predovšetkým investovať do startupov a akvizíciami si zabezpečiť svoje prežitie. Príkladom dobrej investície Yahoo je výhodný nákup 40% podielu v čínskej skupine Alibaba za miliardu dolárov, pričom po vstupe Alibaba na americkú akciovú burzu minulý mesiac stanovil počiatočný odhad hodnotu spoločnosti na 167,6 miliardy dolárov. Teraz však Yahoo plánuje predať časť svojho podielu v Alibabe a zlepšiť si tak Cash Flow pre investovanie do ďalších startupov.


Aktuálne sa špekuluje o o investícii do Snapchatu. Má približne 100 miliónov užívateľov z prevažne mladších ročníkov a nutné je povedať, že sám Snapchat nejakú dobu investorov aktívne vyhľadáva.

Do firmy sa teraz okrem Yahoo chystajú vložiť kapitál aj dvaja doterajší investori, pričom konečná hodnota SnapChatu by mala byť okolo 10 miliárd dolárov. Ako to konkrétne pomôže vývoju, sa zrejme dozvieme s odstupom času.

Evan Spiegel (CEO Snapchat)


Zdroj: TNW

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech