YouTube Music je vonku a je lepší ako Spotify, či Apple Music

  • YouTube je bezkonkurenčný video portál a ak by si nevedel, tak aj druhý najväčší search engine, hneď po svojom materskom Google.
image_1447423842.png
  • YouTube je bezkonkurenčný video portál a ak by si nevedel, tak aj druhý najväčší search engine, hneď po svojom materskom Google.

 

Knižnica na YouTube je zložená čisto z videí, no napriek tomu sa v priebehu času stala jednou z najpopulárnejších služieb na streamovanie hudby. Pokiaľ šlo o počúvanie hudby, samotný YouTube dokázal porážať aj takých hráčov ako je Spotify či Apple Music.

Aby bola konkurencia rozprášená úplne, gigant vydal novú aplikáciu – YouTube Music. Aplikácia je zadarmo a s reklamami ju môžeš používať bezplatne. S novým YouTube Red je však oveľa schopnejšia. 

 

 

Trošku zmätočný je fakt, že YouTube Music a Google Play Music budú existovať bok po boku. Obzvášť keď sú obe zadarmo a keď obom pridáva YouTube Red podobné benefity. Ak sa bavíme o YouTube Music, musíme však nad ním rozmýšľať ako nad Facebookom. Facebook vydal do sveta Messenger a spravil z neho samostatnú jednotku, aby obe služby mohli fungovať ešte lepšie. YouTube zase rozčlenil svoju funkcionalitu na tri najpopulárnejšie oblasti: deti, gaming a hudbu.

 

 

Aplikácia funguje veľmi podobne ako jej súperi, licencovaných je približne 30 miliónov skladieb. Okrem bežných štúdiových piesní si však môžeš vypočuť aj koncerty, manuály na hranie, či karaoke s bežiacim textom. To nikto iný zatiaľ neponúka.

 

S vývojom aplikácie na prehrávanie hudby YouTube definitívne nabúrala celý trh, ktorý už tak zápasí medzi sebou. 10 dolárov mesačne za neobmedzený prístup ku knižnici hudby, s kopou možností navyše, to je game changer. Keď za týchto 10 dolárov zároveň zabiješ reklamu na Youtube, tento hybrid hudby a videa je niečím, čo ti neponúkne absolútne nikto. A to už stojí za zváženie.

 

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech