YouTube sa konečne zobudil a blokuje nezmysly o 5G a koronavíruse, riadi sa odporúčaniami WHO

  • YouTube patrí medzi posledných veľkých hráčov, ktoré zavádza tvrdšie opatrenia v šírení nezmyslov o koronavíruse
  • Videoplatforma blokuje obsah v rozpore s nariadeniami WHO
youtube
Unsplash/Christian Wiediger, Hello I'm Nik
  • YouTube patrí medzi posledných veľkých hráčov, ktoré zavádza tvrdšie opatrenia v šírení nezmyslov o koronavíruse
  • Videoplatforma blokuje obsah v rozpore s nariadeniami WHO

O nezmysloch na internete píšeme pravidelne a vyvraciame tie najviac do očí bijúce klamstvá. Ako napríklad že 5G sieť spôsobuje koronavírus, alebo že niekto úmyselne vytvoril COVID-19, aby nakazil celú planétu. Neexistuje jediný dôkaz, ktorý by potvrdzoval tieto tvrdenia.

Mnohým to je však jedno. Slepo veria akýmsi sprisahaniam a kanálov, odkiaľ tieto informácie čerpajú, je stále veľa. Facebook aj Instagram už zakročili a s dezinformáciami a hoaxami bojujú. Začali kontrolovať obsah, nájdeš odporúčania na relevantné odkazy. YouTube dlho váhalo, no dočkali sme sa.

Koniec pochybným tvrdeniam

Videoplatforma, na ktorú denne zavítajú milióny sledovateľov, konečne zasiahla. Začala banovať akýkoľvek obsah o koronavíruse, čo je v rozpore s odporúčaniami Svetovej zdravotníckej organizácie, informuje BBC. Službu vlastní spoločnosť Google.

YouTube bude odstraňovať všetko, čo považuje za lekársky nepodložené. Týka sa to aj vyššie spomínaných 5G sietí, ktoré akože spôsobujú chorobu. 

Youtuberi však nezaspali a pravidelne svojich sledovateľov žiadajú, aby ostali doma a dodržiavali nariadenia úradov. Neraz na to upozornil aj najsledovanejší Youtuber PewDiePie, no aj slovenskí youtuberi radia, aby ľudia boli trpezliví. Medzi takých patrí napríklad bratské duo Selassie a Evžen, no podobné posolstvá odkazujú aj ďalší influenceri.

Slovensko postupne uvoľňuje opatrenia, všetky si ich môžeš prečítať aj u nás. Otvoriť môžu bary, kaviarne či kúpele. Za nedodržanie hygieny však podnikom hrozia mastné pokuty. V rámci uvoľňovania sa začína ešte len prvá fáza, celkovo budú štyri. 

Zdroj: bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech