Z Bratislavy do Dubaja, či na Korfu? Letisko čoskoro otvorí tieto zaujímavé destinácie

  • Z Bratislavy sa v lete bude lietať do Ríma, Dubaja, na Maltu či Korfu
  • Lietať sa začne v letnej sezóne
grecko, letisko, bratislava
FB/Letisko Bratislava / Airport Bratislava, Unsplash/George Prentzas
  • Z Bratislavy sa v lete bude lietať do Ríma, Dubaja, na Maltu či Korfu
  • Lietať sa začne v letnej sezóne

Cestujúci z bratislavského Letiska M. R. Štefánika budú môcť v letnej sezóne využiť lety do destinácií ako sú Rím, Atény, Dubaj, ale aj Malta, Burgas či Korfu. Na prelome rokov zároveň organizujú cestovné kancelárie niekoľko priamych letov na Maldivy a do Dominikánskej republiky. Pre TASR to uviedla hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková. Upozornila však, že epidemiologická situácia v krajinách a ponuka letov sa môže meniť.

Nové lety v lete

Letný letový poriadok 2021 začne platiť zmenou času od 28. marca 2021 a bude platiť do ďalšej zmeny času, do 31. októbra 2021. Ševčíková priblížila, že dopravca Ryanair ponúka v tomto období z Bratislavy lety do Alghera na Sardínii a v Taliansku tiež do Ríma, Bologne a Milána a z nich do Bratislavy.

Od konca marca má Ryanair v pláne lietať z Bratislavy aj na belgické letisko Brusel-Charleroi, do Pafosu na Cypre, do Solúna a Atén, na ostrov Malta, do Eindhovenu v Holandsku, Malagy, do Kyjeva, Birminghamu, Edinburghu a spiatočne.

Hlasovanie sa nepodarilo načítať.

Dopravca plánuje pokračovať aj v najvyužívanejších linkách do Londýna, Manchesteru a Dublinu, ktoré zabezpečuje aj počas zimného letového poriadku 2020/2021. Lety do týchto destinácií sa obnovia po mesačnej prestávke v druhej polovici decembra. Ryanair zároveň z Bratislavy opäť ponúkne od konca marca aj možnosť prestupných spojení do destinácií Valencia, Porto, Katánia a Kagliari s prestupom v Miláne. Od júna 2021 plánuje dopravca pridať z Bratislavy aj pravidelné lety do letných dovolenkových letovísk, a to do Burgasu v Bulharsku, na grécky ostrov Korfu a na Malorku.

Zmeny chystajú aj ďalší dopravcovia

Letecký dopravca Wizz Air má v pláne obnoviť v polovici decembra svoje lety do destinácií Londýn-Stansted, Kyjev-Žuljany, Sofia, Skopje, Petrohrad, Ľvov (len vo vianočnom a novoročnom období) a pokračovať v nich aj v roku 2021. Od apríla budúceho roka by mala k letom pribudnúť ukrajinská destinácia Odesa a opäť aj Ľvov.

Obnovenie letov však bude závisieť od epidemiologickej situácie v destináciách, keďže aj naďalej platí zákaz vstupu osôb z tretích krajín za účelom turizmu na Slovensko, či napríklad zákaz vstupu cudzincov do Ruskej federácie, čo limituje možnosti leteckých spojení,“ skonštatovala Ševčíková.

V tejto krajine na mňa ukazovali prstom. Pri prílete omladneš o 7 rokov a ľudia tu žijú v pojazdných plechovkách

Dopravca flydubai zároveň opäť ponúka od konca marca letenky z Bratislavy do Dubaja v Spojených arabských emirátoch a späť s frekvenciou trikrát týždenne.

O dovolenkových charterových letoch počas letnej sezóny 2021 je podľa hovorkyne ešte predčasné hovoriť. „V pláne sú však počas leta 2021 lety do tradičných dovolenkových letovísk v Turecku, Egypte, Grécku, na Cypre, v Bulharsku, Španielsku, Tunisku, Taliansku či na Malte, medzi nimi napríklad grécke ostrovy Rodos, Kréta či letoviská Burgas, Antalya a iné,“ dodala.

Nová linka na Cyprus

Letecká spoločnosť Cyprus Airways plánuje počas leta spustiť pravidelnú linku do Larnaky na Cypre, ktorú zabezpečovala ako novinku v lete 2018, a ktorú využívali okrem klientov cestovných kancelárií aj individuálni cestujúci. Pridať by mala počas leta, od júna do septembra, aj pravidelné lety z Bratislavy na grécke ostrovy Rodos a Korfu.

Na prelome rokov 2020/2021 zároveň organizujú cestovné kancelárie niekoľko priamych letov z Bratislavy na Maldivy. O tie je podľa Ševčíkovej zo strany cestujúcich potešujúci záujem. Exotickou novinkou v ponuke cestovných kancelárií s odletom z Bratislavy už počas tejto zimy sú aj lety do Dominikánskej republiky. Od polovice decembra do konca marca 2021 sa obnovia z Bratislavy aj lety do Hurghady v Egypte s dopravcom Air Cairo.

Novinkou pre rok 2021 sú plánované lety ukrajinskej leteckej spoločnosti SkyUp Airlines, ktorá doposiaľ z Bratislavy nelietala, a ktorá ponúka letenky s odletmi od konca marca 2021 do troch ukrajinských destinácií, Kyjev, Charkov a Ľvov, a z nich do Bratislavy.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK