Z Bratislavy si čoskoro zaletíš do vyhrotenej dovolenkovej destinácie, prichádza nová linka

  • Prepraví ťa Embraer 195 pre 116 cestujúcich, ktoré dopravca vlastní
  • Do Podgorice sa z hlavného mesta dostaneš od 17. júna do 23. septembra každý utorok a v sobotu
čierna hora, cestovanie
Unsplash/Radik Sitdikov, Sonnie Hilles
  • Prepraví ťa Embraer 195 pre 116 cestujúcich, ktoré dopravca vlastní
  • Do Podgorice sa z hlavného mesta dostaneš od 17. júna do 23. septembra každý utorok a v sobotu

Z bratislavského letiska sa už v roku 2023 dostaneš do Podgorice v Čiernej Hore. Informuje o tom portál AirTiper odvolávajúc sa na tlačovú správu Air Montenegro. Nové sezónne linky budú dve, pričom druhá bude lietať na trase Brno-Tivat a naspať.

Do Podgorice sa z hlavného mesta Slovenska dostaneš od 17. júna do 23. septembra každý utorok a v sobotu. Prepraví ťa Embraer 195 pre 116 cestujúcich, ktoré dopravca vlastní.

Z Bratislavy sa do Podgorice nelietalo, no aerolinka WizzAir prevádzkuje pravidelnú linku do Čiernej Hory z Viedne. Teraz budeme mať túto destináciu omnoho bližšie.

Ako sme ťa informovali v staršom článku, Čierna Hora ponúka veľmi podobné more a prírodu ako Chorvátsko, no za neporovnateľne nižšie ceny. Navyše sa nemusíš trmácať hodiny autom až k moru, po spustení nového leteckého spojenia bude táto vyhrotená destinácia doslova na skok.

Nové linky z Bratislavy

V najbližšom letnom letovom poriadku pribudnú na Letisku M. R. Štefánika aj pravidelné spojenia do Kaunasu v Litve a do metropoly Grécka – Atén. Ako v utorok informovalo bratislavské letisko, do oboch miest je už možné zakúpiť letenky.

Priamu linku z Bratislavy do Kaunasu, druhého najväčšieho litovského mesta, bude prevádzkovať spoločnosť Ryanair od 27. marca 2023, a to trikrát týždenne v pondelok, stredu a piatok. Let do Kaunasu trvá menej než dve hodiny, od Vilniusu, hlavného mesta pobaltskej krajiny, je vzdialený približne hodinu cesty.

„Kaunas sa stal tento rok Európskym hlavným mestom kultúry. Zaujímavé je nielen historické mesto, ale aj množstvo galérii, múzeí či kaviarní. Mesto je známe aj svojím miestnym street art festivalom,“ priblížila novú destináciu PR špecialistka najväčšieho slovenského letiska Veronika Hauswaldová.

Priame letecké spojenie do Atén začne fungovať od 5. júna 2023, prevádzkovať ho bude grécky dopravca Aegean Airlines dvakrát v týždni – v pondelok a vo štvrtok. Lietať na linke bude s novými lietadlami Airbus A320 neo s kapacitou 180 cestujúcich.

Let do gréckeho hlavného mesta trvá približne dve hodiny. „Atény sú zároveň výbornou prestupnou stanicou do ďalších destinácií v Ázii či v Afrike,“ dodala Hauswaldová.

Zabudni na Chorvátsko

Aj napriek tomu, že mnohí nad Čiernou Horou krčia nosom, táto krajina má turistom naozaj čo ponúknuť. Dovolenka ťa tu vyjde zlomok toho, čo by si zaplatili vo Francúzsku, Taliansku alebo susednom Chorvátsku

Ako uvádza cestovná kancelária Invia, s územím sa spája mnoho predpôn „naj“. Nachádza sa tu totiž najhlbší kaňon v Európe (Tara, 1 330 m) aj najdlhšia pláž v Európe (12 km dlhá Velika Plaža).

Okrem toho mnoho turistov počas návštevy Čiernej Hory nevynechá ani jazero s plávajúcimi ostrovmi. „Pri návšteve luxusného letoviska Sveti Stefan som si snažila predstaviť, že v týchto miestach pôvodne stála nenápadná rybárska dedinka. Tá sa v 60. rokoch 20. storočia premenila na exkluzívne mestečko veľmi vyhľadávané celebritami. Skalnatý polostrovček spojený s pevninou úzkou piesočnatou plážou si zachoval hviezdny lesk až do dnešných dní,“ informuje Petra Eliášová z cestovnej kancelárie Invia.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Discover Montenegro 🇲🇪 (@discover.montenegro)

Na svoje si prídu aj milovníci jachtingu, ktorí sa počas plavby po mori dočkajú nádherného výhľadu na hory. Aj v tomto prípade platí, že táto dovolenka ťa vyjde lacnejšie ako iné letoviská. Aj jachting ťa počas pobytu prekvapí nižšou sumou, na akú si zvyknutý.

Ak si počas čítania a prezerania fotiek skutočne dospel k záveru, že Čierna Hora je správnou voľbou, je niekoľko pláží, ktorých návštevu neoľutuješ. Okrem krásnych pláží lemovaných útesmi pri mestečku Ulcinj ľudí láka aj Velika Plaža, ktorá je obľúbenou vďaka vysokým obsahom liečivých minerálov.

Ak si ženského pohlavia a nechýba ti štipka odvahy, môžeš zavítať na Žensku Plažu. Ide o nudistickú ženskú pláž, kde vyviera minerálny prameň.

Portál Planet Ware poukazuje aj na iný, no rovnako obľúbený klenot Čiernej Hory, ktorým je Modrá jaskyňa. Jej priestory vyzerajú doslova rozprávkovo a pomenovaná je podľa žiarivo modrej vody, ktorá sa v jaskyni nachádza.

Zdroje: AirTiper, SITA, Invia, Marina Tips, Planet Ware

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá