Z Crowdberry sa stáva prvá česko-slovenská crowd-investingová platforma

  • Najväčšia slovenská crowd-investingová platforma Crowdberry oznámila dlho pripravovaný vstup na český trh. Zároveň za partnera pre Českú republiku menovala Davida Jelena, ktorý tak bude zodpovedný za jej aktivity na tomto novom trhu.
collagejhjv
Crowdberry
  • Najväčšia slovenská crowd-investingová platforma Crowdberry oznámila dlho pripravovaný vstup na český trh. Zároveň za partnera pre Českú republiku menovala Davida Jelena, ktorý tak bude zodpovedný za jej aktivity na tomto novom trhu.

Crowdberry umožňuje súkromným investorom investovať do firiem výmenou za vlastnícky podiel a poskytuje im tak príležitosť podieľať sa na vytváraní ich úspešnej budúcnosti. V roku 2017 už spoločnosť pomohla štyrom firmám získať investície v celkovej výške 2,45 milióna eur.

David výborne doplnil náš manažérsky tím, predovšetkým vďaka 15 rokom skúseností v oblasti nehnuteľností, investícií a finančného manažmentu firiem. Okrem riadenia Crowdberry v Českej republike bude zároveň kľúčovým partnerom pre podporu spoločností hľadajúcich kapitál pre expanziu v Českej alebo Slovenskej republike. Okrem startupov môžu naši investori investovať aj do malých a stredných podnikov, teda už zabehaných a ziskových firiem,“ uviedol Managing Partner Crowdberry Daniel Gašpar.

Foto: Crowdberry

Ako prvú z tejto kategórie už Crowdberry uzavrela investíciu na geografickú expanziu pre inovatívnu live-marketingovú agentúru Creative Pro, pôsobiacu na českom a slovenskom trhu. Z českých firiem sa ako prvý investorom predstaví startup AquaQube.

„Na Crowdberry ma veľmi zaujalo, že hoci ide o firmu  postavenú na startupe, celý jej tím tvoria manažéri s obrovskými skúsenosťami zo zahraničných investičných fondov a bánk. To, s dôrazom na kvalitu prezentovaných príležitostí, dáva firmám aj investorom istotu v dlhodobom horizonte. Osobne ma presvedčil aj otvorený a transparentný prístup a hodnoty firmy, ktoré zatiaľ nie sú v tuzemskom investičnom prostredí vždy pravidlom.“ povedal partner Crowdberry pre Českú republiku David Jelen.

Jelen začal kariéru v roku 2001 v poradenskej spoločnosti TMF Group, v ktorej sa postupne vypracoval až na pozíciu Deputy Managing Director, zodpovedného za poskytovanie účtovných služieb. V spoločnostiach Flow East a P3 Logistic Parks sa venoval prevažne oblasti nehnuteľností, a to tak správe, ako aj akvizíciám a predajom. V roku 2013 založil spoločnosť Profid, ktorá svojim klientom poskytuje služby v oblasti uceleného finančného riadenia.

Foto: Crowdberry

„Crowdberry je veľmi ambiciózny projekt, ktorý mení trh financovania a investícií. Zároveň vytvára komunitu firiem a súkromných investorov, ktorá je založená na dlhodobom vzťahu. Vďaka tomu majú investori možnosť zhodnotiť peniaze v projektoch, ktoré sú im blízke, a tak pomáhať budovať česko-slovenské firmy. Firmy zasa môžu získať nielen finančné prostriedky, ale aj investorov, ktorí im vďaka svojim skúsenostiam a kontaktom s obchodom aktívne pomôžu,“ dodal Jelen.

Zaujímavé je, že crowd-investing dáva investorom na rozdiel od bežne dostupných príležitostí možnosť ovplyvniť úspech ich investície. Ide o moderný a efektívny spôsob priameho investovania do dynamických spoločností a doplnok k tradičnému bankovému financovaniu s možnosťou zapojiť potenciálnych zákazníkov do vlastníckej štruktúry firmy.

Spoločnosť Crowdberry je už od roku 2015 najväčšou slovenskou crowd-investingovou platformou. Investorom Crowdberry pomáha nielen zhodnotiť ich investície, ale zároveň vlastniť časť spoločnosti, ktorá im je blízka. Firmy zasa môžu získať financovanie pre ďalší rast a vývoj svojich projektov. Často sa im podarí získať investorov, ktorí im vďaka svojim znalostiam, skúsenostiam a kontaktom aktívne pomáhajú.

Foto: Crowdberry

Spoločnosti financované na platforme Crowdberry:

  • Ecocapsuleecocapsule.sk − vyrába celosvetovo známe mobilné a energeticky sebestačné domy.
  • Boataroundboataround.com − rezervačný systém na prenájom jácht po celom svete získal v roku 2017 investíciu takmer 10 miliónov českých korún: článok
  • iXworxixworx.com − vývojár inovatívnych riešení pre jednoduchšiu tvorbu komerčných 3D prezentácií na mobilných zariadeniach. Spoločnosť získala už v dvoch investičných kolách celkove 22 miliónov českých korún.
  • Herbet Sirupyherbert.sk populárny výrobca prírodných sirupov: článok
  • Creative Pro −  fullservisová eventová agentúra, ktorá vznikla v roku 2003 na Slovensku. Od roku 2007 má svoje zastúpenie aj na českom, maďarskom, rakúskom a nemeckom trhu

Zdroj: Crowdberry

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech