Z depresívneho Slovenska môžeš odísť pracovať do exotického raja. Nemusí ťa to stáť tisíce eur

  • Celkovo 86 % Slovákom práca z domu vyhovuje
  • Naša krajina je tak v rámci všetkých 16 krajín EÚ zúčastnených v prieskume tou, ktorá si prácu z domu užíva najviac
  • Prácu z domu však môžeš posunúť aj na celkom iný, exotický level
Airbnb/Beach Residence
Airbnb/Beach Residence
  • Celkovo 86 % Slovákom práca z domu vyhovuje
  • Naša krajina je tak v rámci všetkých 16 krajín EÚ zúčastnených v prieskume tou, ktorá si prácu z domu užíva najviac
  • Prácu z domu však môžeš posunúť aj na celkom iný, exotický level

Podľa nedávneho prieskumu až 73 % ľudí z viac ako 1 200 opýtaných vníma prácu z domu veľmi pozitívne. Hlavným dôvodom je väčšia flexibilita, ktorú spomenulo až 54 % respondentov. Slováci prezradili, že im home office dodáva pocit slobody, ktorý vyplýva z lepšej kontroly nad organizáciou vlastného času. Vyjadrilo sa tak spolu 41 % respondentov.

Ak ťa ale omrzela tvoja domáca kancelária, môžeš si zaletieť pracovať aj do exotiky. Na vstup na Maldivy ti stačí len negatívny PCR test, pričom ceny leteniek z Bratislavy sa pohybujú okolo 700 až 800 eur.

Cestovateľka Nvotová vodí Slovákov na Maldivy za minimálne ceny aj cez pandémiu. Ľudia jej nadávajú za provokáciu

Zotrvať tu môžeš napríklad v komfortnom apartmáne s kuchyňou, výhľadom na pláž a bezdrôtovým pripojením na internet. Ubytovanie na jeden mesiac pre dve osoby stojí 1 172 eur, a teda necelých 600 eur na osobu.

zdroj: Airbnb

Ubytovať sa môžeš aj v modernej hotelovej izbe, blízko od letiska, s výhľadom na more. Dve osoby tu za mesačný prenájom zaplatia spolu 2 435 eur, čiže okolo 1 217 eur na osobu. Zabezpečený budeš mať transfer z letiska a bikini pláž vyhradenú pre turistov nájdeš 5 minút chôdze od hotela.

zdroj: Airbnb

Ak hľadáš absolútne súkromie, na Maldivách si môžeš pre seba prenajať aj celý dom. Výhodou je, že je vybavený na dlhodobé pobyty, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi či klimatizácia.

Ubytovanie sa nachádza len pár metrov od vyhľadávaným miestam na šnorchlovanie. Celý dom si môžeš prenajať na mesiac za 2 177 eur pre 4 až 12 osôb. Ak by ste boli štyria, cena na osobu by bolo 544 eur.

zdroj: Airbnb

Dobrou voľbou pre digitálnych nomádov môže byť aj ubytovanie s názvom Beach Residence. Cena ubytovania na jeden mesiac je 1 550 eur pre dve osoby. Hostia majú k dispozícii bikini pláž dlhú jeden kilometer, výbavu na potápanie aj lehátka.

Chcel by si pracovať ako digitálny nomád?

Ak ťa láka životný štýl digitálneho nomáda a Slovensko chceš opustiť na dlhšie obdobie, v tomto smere vyhľadávanou destináciou sa stáva portugalské súostrovie Madeira, ktoré leží v severnej časti Atlantického oceánu. Tamojšia vláda sa rozhodla urobiť nečakaný krok.

Stovke digitálnych nomádov ponúka možnosť prísť sem pracovať na šesť mesiacov. Bezplatne tu budú mať k dispozícii kanceláriu, internet a možnosť spolupracovať s miestnou komunitou.

V tamojšej dedinke Ponta Do Sol prebehne pokus o vytvorenie akéhosi symbiotického vzťahu medzi miestnymi obyvateľmi a digitálnymi nomádmi. Dedinka spustila veľkú kampaň, prostredníctvom ktorej sem chce prilákať aspoň stovku pracovníkov.

Zo Svidníka odišiel do raja na Kajmanských ostrovoch. Žíví sa ako tatér a zarába tisíce eur

Šťastlivcom, ktorých porota vyberie, budú zabezpečené príjemné podmienky pre ich prácu. Zadarmo dostaneš pracovné miesto, internetové pripojenie od rána do večera ako aj prístup do komunikačnej platformy Slack.

Na stránke projektu sa nachádza zoznam odporúčaných miest, kde sa môžeš ubytovať. V tomto zozname nájdeš aj pekný apartmán pre štyroch ľudí, ktorý vás bude na mesiac stáť 700 eur. V ponuke je aj celý dom s bazénom určený pre 8 hostí, ktorý stojí na mesiac 1 800 eur. Projekt má prebiehať do júna 2021.

Madeira, ktorá je označovaná aj za európsky Havaj, bola už piaty rok po sebe a siedmykrát od svojej prvej účasti korunovaná za European Island Destination 2020. Toto označenie získala v rámci súťaže World Travel Awards, ktorá sa radí medzi najprestížnejšie programy v oblasti cestovného ruchu.

Zdroje: MZV, Airbnb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech