Z dieťaťa chcú šampióna, zlyhanie nepripadá do úvahy. Kontroverzná výchovná metóda rozdeľuje Slovákov

  • Hanuliakovci možno nikdy netušili, že sa stanú takým objektom záujmu
  • Syna totiž vychovávajú metódou Kameveda, čiže komplexnou multirozvojouvou metódou
Rodina Hanuliaková
Ilustračná fotografia, Archív/Rodina Hanuliaková, pixabay
  • Hanuliakovci možno nikdy netušili, že sa stanú takým objektom záujmu
  • Syna totiž vychovávajú metódou Kameveda, čiže komplexnou multirozvojouvou metódou

Rodina Hanuliaková vzbudila záujem v slovenskej a českej spoločnosti. Režisérka Erika Hníková si ich vybrala ako hlavné postavy svojho dokumentu, ktorý venovala otázke výchove detí, konkrétne metóde Kameveda.

Dokument Každá minúta života mal premiéru aj na prestížnom filmovom festivale v Karlových Varoch a hoci väčšina ľudí videla iba trailer, na výchovu malého Miška si okamžite vytvorili vlastný názor. Hanuliakovci to totiž robia inak. Svojmu synovi venujú všetok svoj čas, malý Miško má program nabitý od rána do večera.

Keďže mamina na neho od malička rozpráva po nemecky, jeho nemčina je na úrovni rodeného Nemca. Otec Michal dodáva, že ani angličtina mu nerobí problém a dohovorí sa aj v tomto jazyku.

Medzi rovesníkmi je popredu. Hokej, tenis, gymnastika, lyže či bicykel sú len niektoré zo športov, ktorým sa venuje už od prvých rokov života. Jeho rodičia sa totiž rozhodli, že ho budú vychovávať podľa filozofie, ktorú založil Pavel Zacha. Jeho syn, ktorého vychovával svojou metódou, hrá dnes hokej v NHL.

„Mali sme s manželkou jasnú predstavu, ako budeme Miška vychovávať. Vedeli sme hneď na začiatku, že mu chceme dať 100 %, venovať mu čas a vychovávať ho. Potom som sa náhodou dostal ku Kamevede, prečítal som si knihy a zistil som, že je to na 95 % to, čo sme chceli synovi dať. Akurát, že bez Kamevedy by sme nevedeli, že ho dokážeme až takto rozvíjať,“ hovorí o komplexnej multirozvojovej výchove otec Michal Hanuliak.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá