Z dievčaťa s blbou prácou sa stala miliardárka: Nie je to o múdrosti, praxi ani peniazoch, kľúč k úspechu je iný

  • Nemusíš mať žiadnu výhodu na to, aby si v živote uspel
  • Dôležitý je jeden krok, ktorý môže urobiť úplne každý
Sara Blakely
Unsplash/Jakob Owens, Instagram/ sarablakely
  • Nemusíš mať žiadnu výhodu na to, aby si v živote uspel
  • Dôležitý je jeden krok, ktorý môže urobiť úplne každý

„Rozdiel medzi ľuďmi, ktorí skutočne dosiahnu svoje sny a tými, ktorí sa tam nikdy nedostanú, je jednoduchý,“ píše na Instagrame zakladateľka a výkonná riaditeľka spoločnosti Spanx Sara Blakely. „Celé je to o akcii.“ Autorka príspevku je úspešná americká podnikateľka. Veci z jej dielne si obľúbili ľudia na celom svete, vrátane Slovenska.

Nie je to o výhodách

Nie je to o tom, kto je najmúdrejší a ani o tom, kto má najviac peňazí či skúseností. Je to o AKCII. Záleží len na tom, či to urobíš, alebo nie,“ píše na Instagrame.

„Pred dvoma desiatkami rokov som bola iba dievča s blbou prácou, do ktorej som chodila každý deň a so šialeným nápadom. Nemala som vtedy veľa peňazí, skúseností a ani som toho veľa nevedela,“ opisuje na sociálnej sieti. „Rozhodla som sa však, že si za tým pôjdem.“

Portál CNBC jej slová potvrdzuje. Spoločnosť Spanx založila ešte v roku 1998, kedy mala našetrených 5-tisíc dolárov. Bez toho, aby mala akékoľvek vzdelanie alebo prax v oblasti dizajnu, obchodu alebo výroby, podarilo sa jej z nápadu vybudovať miliardovú značku.

Cesta za úspechom nebola jednoduchá, nevedela získať sponzora, ktorého naozaj potrebovala. Prvého veľkého maloobchodného predajcu získala v úplnom zúfalstve, priznáva. Na stretnutie prišla zástupkyňa luxusných obchodných sietí a Blakely cítila, že ju nevie zaujať.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Sara Blakely (@sarablakely)

Zúfalé no efektívne rozhodnutie

Vedela však, že toto je jej jediná šanca. Preto sa rozhodla, že ju so sebou zavolá na záchod. „Vtedy sa zasekla a opýtala sa „Prepáčte?“, na čo som jej povedala, že si uvedomujem, že to je zvláštna požiadavka, ale chcela som jej ukázať svoj produkt na ženskom tele predtým. a potom,“ uviedla Blakely v rozhovore, píše portál. Jej značka sa venuje výrobe intímneho oblečenia.

Išla s ňou teda na toalety, obliekla si pod bežné oblečenie Spanx a vyšla späť za zástupkyňou: „Wow, už rozumiem. Je to brilantné“,  povedala, keď ma zbadala,“ neskôr sa dohodli na spolupráci.

Aj ja som sa mohla jednoducho vzdať, čakať dlhšie, povedať si, že jedného dňa. Mohla som len snívať, dúfať a priať si. Ale namiesto toho, som jedného dňa začala robiť. To urobilo všetok rozdiel. Tak, čo teda? Je toto deň jeden, alebo je to stále len jedného dňa?“ pýta sa na záver príspevku Sara Blakely.

Sara Blakely je zakladateľkou a majiteľkou značky tvarovacieho oblečenia Spanx, ktorá predáva spodnú bielizeň, legíny, plavky či tehotenské oblečenie vo viac ako päťdesiatich krajinách sveta, informuje Forbes. Hodnotu jej majetku odhadujú na viac ako miliardu dolárov.

Zdroje: CNBC, Instagram Sara Blakely, Forbes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie