Z hlavného mesta sa stane hladné. Blíži sa dátum, odkedy si po polnoci v Bratislave nekúpiš jedlo

  • Nové nariadenie určí v Starom meste iné pravidlá času prevádzok služieb a času predaja v obchode
  • Stravovacie zariadenia v mestskej časti Staré mesto budú mať prevádzkovú dobu od 6:00 do 24:00
  • V herniach sa nezdržíš dlhšie ako do 22:00
Na snímke prázdne centrum Starého mesta počas zákazu vychádzania v Bratislave. Zhruba 3000 ľudí sa zúčastnilo na párty
TASR/Dano Veselský TASR/AP/Richard McCarthy
  • Nové nariadenie určí v Starom meste iné pravidlá času prevádzok služieb a času predaja v obchode
  • Stravovacie zariadenia v mestskej časti Staré mesto budú mať prevádzkovú dobu od 6:00 do 24:00
  • V herniach sa nezdržíš dlhšie ako do 22:00

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava-Staré Mesto uviedlo koncom septembra nové záväzné nariadenia. Nariadenie, ktoré bude v platnosti od 1. januára 2022 určuje nové pravidlá času prevádzok služieb a času predaja v obchode.

V záväznom nariadení sa však rovnako uvádza, že nejde o prevádzky, akými sú doprava, divadlá, kiná, galérie, múzeá, lekárne či koncertné sály.

Otváracie hodiny sa razantne zmenia

„Rozpätie času predaja prevádzkarne sa určuje v dňoch pondelok až nedeľa od 6:00 hod. do 23:00 hod,“ uvádza sa v nariadení zverejnenom mestskou časťou Bratislavy-Starým mestom.

A teda predaj v obchodoch sa v mestskej časti Staré mesto od 1. januára 2022 obmedzí na otváraciu dobu od 6:00 do 23:00 hod.

Prevádzková doba pre prevádzky, ktoré poskytujú pohostinské služby sa bude v závislostí od dní meniť. Od nedele do štvrtka bude otváracia doba týchto podnikov od 6:00 do 23:00 a vo víkendových dňoch, teda v piatok, sobotu a v nedeľu, budú môcť byť podniky otvorené od 6:00 do 2:00 hod. 

„Rozpätie prevádzkovej doby služieb zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu a športových zariadení sa určuje v dňoch pondelok až nedeľa od 06.00 hod. do 24.00 hod,“ ďalej špecifikuje nariadenie.

Keďže reštaurácie a stravovacie zariadenia sa radia ako samostatná kategória, týmto prevádzkam sa otváracia doba určuje v dňoch pondelok až nedeľa od 6:00 do 24:00.

Teda po polnoci by v Starom meste nemala byť otvorená žiadna reštaurácia či iné stravovacie zariadenie „s výlučným priamym predajom na verejne prístupné miesto (predaj cez okienko).“

Ubytovacích zariadení, čerpacích staníc, prenajímaní motorových vozidiel sa táto zmena netýka. Tieto služby majú teda rozpätie prevádzkovej doby od pondelka do nedele od 00:00 do 24:00.

V herniach v Starom meste sa nebude môcť zdržiavať dlhšie ako do 22:00, od pondelka do nedele. Diskotéky, tanečné zábavy či párty v kluboch budú mať taktiež mierne obmedzenia. V dňoch nedeľa až štvrtok budú prevádzky s hudobnou produkciou otvorené od 10:00 do 24:00 a v dňoch piatok a sobota od 10:00 do 3:00.

V prevádzkach s exteriérovým sedením sa otváracia doba v dňoch nedeľa až štvrtok orientuje na čas od 6:00 do 22:00 a v dňoch piatok a sobota na 6:00 a 23:00.

zdroj: Unsplash/Tim Mossholder

Budú platiť výnimky

Keďže nariadenie naberá platnosť 1. januára 2022, na tento dátum je uvedená hneď prvá výnimka. „V noci z 31. decembra na 1. januára je prevádzková doba všetkých prevádzkarní nachádzajúcich sa na území mestskej časti, v ktorých sa uskutočňuje predaj a poskytujú sa služby, povolená do 06.00 hod,“ dopĺňa nariadenie.

Druhá výnimka sa bude vzťahovať na všetky sviatky, ktoré padnú do dní pracovného týždňa. Nariadenie s touto výnimkou stanovuje otváraciu dobu počas sviatku alebo dňa pracovného pokoja takú, ako má prevádzka v piatok.

Zdroj: Bratislava/Staré mesto

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie