Z Trumpovej debaty si uťahuje celý svet. Hláška „Sklapni, chlape“ sa stáva virálna

  • Bidenov tím začal s predajom tričiek s nápisom „Sklapni, chlape“
  • Debata zabáva celý svet, na sociálnych sieťach vznikajú memečka
  • Komisia, ktorá dozerá na prezidentské debaty sa zhoduje, že podobná situácia sa nesmie opakovať. Príjme preto nové pravidlá
Debata
TASR/AP/Twitter, Julio Cortez
  • Bidenov tím začal s predajom tričiek s nápisom „Sklapni, chlape“
  • Debata zabáva celý svet, na sociálnych sieťach vznikajú memečka
  • Komisia, ktorá dozerá na prezidentské debaty sa zhoduje, že podobná situácia sa nesmie opakovať. Príjme preto nové pravidlá

Prvá prezidentská debata kandidátov Donalda Trumpa a Joea Bidena sa zmenila na chaos, aký sme doteraz nevideli. Kandidáti sa prekrikovali ako tetky na trhu, urážali a moderátor vyzeral bezradný. „Sklapni, chlape,“ povedal Biden Trumpovi, potom čo mu neustále skákal do reči. „Je to tak – toto je také prezidentské,“ dodal.  Hláška sa stala virálnou, ľudia ňu na sociálnych sieťach tvoria memečka.

Bidenov tím pochopil, že výrok je chytľavý a začal s predajom tričiek s výrokom „Sklapni, chlape“ vytlačenom na Trumpovej podobizni. Podľa portálu the Hill, s tým tím bývalého viceprezidenta Bidena začal už cez debatu. Cena trička unisex sa má pohybovať na úrovni 30 – 33 americký dolárov. 

Okrem spomínaných tričiek kampaň predáva aj tričká s nápisom „Zaplatil som viac na daniach ako Trump,“ čim naráža na odhalenie denníku New York Times, ktoré tvrdí, že v roku 2016, keď bol Trump ešte prezidentský kandidát mal na daniach z príjmu zaplatiť 750 dolárov. V niektorých rokoch dokonca neplatil nič.

Odhalenie tiež na sociálnych sieťach spustilo vlnu reakcii. Demokratická senátorka Alexandria Ocasio-Cortez uviedla, že viac zaplatila na daniach, keď ešte pracovala ako servírka ako vtedajší milionár.

Na debate sa zabáva celý svet

Debata možno pohoršila americký ľud, ale zato vznikli kreatívne a zábavné memečka. Okrem Bidenovej hlášky si ľudia uťahujú aj z prezidentovho výroku o Bidenovom rúšku. „Nenosím také rúška ako on,“ povedal Trump. „Zakaždým, keď ho uvidíš, má rúško. „Mohol rozprávať zo vzialenosti 200 metrov  – a ukazuje sa s najväčším rúškom, aké som kedy videl.“

V ďalších memečkách prirovnávajú moderátora ku vychovávateľovi v škôlke.  Debatu tiež niektorí prirovnali k reality show Skutočné paničky a dožadovali sa moderátora Andyho Cohena, ktorý by ich ako jediný dokázal skrotiť.

Ďalší ľudia pridávali reakcie, kde gifymi alebo videami opisovali svoje reakcie pri sledovaní debaty.

Situácia z debaty sa nesmie opakovať

Komisia, ktorá dozerá na americké predvolebné debaty, plánuje zmeny, aby zabezpečila, že ďalšie dve stretnutia Donalda Trumpa a Joea Bidena budú usporiadanejšie. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na americké médiá.

Jedným z opatrení by mohlo byť vypnutie mikrofónov v prípade, že si budú kandidáti skákať do reči. Tím prezidenta Trumpa už medzičasom plány komisie skritizoval.

CBS News, s odvolaním sa na informovaný zdroj, uviedla, že komisia strávi nasledujúcich 48 hodín vypracovávaním nových pravidiel pre druhú debatu. Na vrchole zoznamu je pritom ovládanie mikrofónov oboch kandidátov, aby sa neprerušovali, konštatuje CBS s tým, že o pravidlách budú informovať oba tímy. Nebudú však mať možnosť o nich diskutovať.

zdroj: TASR/AP, Julio Cortez
Zdroje: Fox News, the Hill, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech