Za 2 hodiny môžeš ležať na pláži v krajine, ktorá je hitom roku 2024. Za letenku dáš len 45 eur

  • Na Maltu sa dostaneš priamo z Bratislavy
  • Zaletieť si sem môžeš už za pár desiatok eur
lietadlo, lietanie, let
Ilustračná fotografia Unsplash/Ross Parmly, Alexander Mils
  • Na Maltu sa dostaneš priamo z Bratislavy
  • Zaletieť si sem môžeš už za pár desiatok eur

Máme pre teba ďalší tip na lacnú letenku. Tentokrát sa môžeš vybrať na Maltu, a to priamo z Bratislavy za cca 45 eur (cena v čase písania tohto článku, pozn. red.).

Ako informuje Tour de Svet na sociálnej sieti, letí sa priamo z Bratislavy s Ryanairom, v cene je teda aj malá príručná batožina. Termín výletu je začiatok júna.

letenka
zdroj: Reprofoto/momondo

„Z osobnej skúsenosti odporúčam na uľahčenie presunov požičať si auto na letisku, keďže cena je len 10 eur na deň. A pripomínam aj to, že na Malte sa jazdí vľavo,“ píše Martin Hanzel z Tour de Svet. 

Martin Hanzel tiež ponúka aj tip na ubytovanie. Je ním štvorhviezdičkový hotel LABRANDA Riviera Hotel & Spa za výhodných 75 eur vrátane raňajok. 

„Hotel sa nachádza na severe ostrova hneď pri pláži, má dva bazény s morskou vodou, veľké spa, 4 reštaurácie + 4 bary, parkovanie zadarmo, rodinné izby pre 4 osoby. Hotel tiež ponúka možnosť pol/plnej penzie a ALL INCLUSIVE  za 134 eur na osobu/noc. V cene je, samozrejme, aj bezplatne storno do 3 dní pred príchodom.“

Prečo práve Malta? 

Malta, malý ostrovný štát v Stredozemnom mori, sa stáva čoraz obľúbenejšou destináciou pre turistov z celého sveta. A niet sa čomu diviť. Ponúka pestrú paletu zážitkov pre každého cestovateľa, od milovníkov histórie a kultúry až po nadšencov pláží a vodných športov.

Malta je domovom mnohých historických pamiatok, ktoré siahajú až do doby kamennej. Môžeš tu navštíviť megalitické chrámy, stredoveké hrady a opevnenia, ako aj barokové mestá Valletta a Medina, zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, informuje portál Letenky za babku.

Táto krajina sa pýši krásnymi plážami s krištáľovo čistou vodou, malebnými zátokami a úchvatnými útesmi. Na ostrove nájdeš aj rôzne turistické chodníky a cyklotrasy, ktoré vedú cez malebnú krajinu.

Destinácia pre cestovateľov a objaviteľov 

Malta je situovaná v Stredozemnom mori, vďaka čomu je ideálnym východiskovým bodom pre výlety na susedné ostrovy, ako napríklad Sicíliu a Gozo. Ponúka širokú škálu aktivít pre aktívnych dovolenkárov.

Môžeš sa tu venovať turistike, cyklistike, jazde na koni, lezeniu, paraglajdingu, windsurfingu, kiteboardingu a mnohému inému. Na ostrove nájdeš aj množstvo potápačských centier, ktoré vám pomôžu preskúmať bohatý podmorský svet Malty.

Maltská kuchyňa je ovplyvnená rôznymi kultúrami, vrátane talianskej, arabskej a britskej. Môžeš tu ochutnať rôzne lahodné jedlá, ako napríklad pastizzi, ftira, rabbit stew, fenek a mnoho ďalších, nájdeš aj množstvo reštaurácií, kaviarní a barov.

Malta je skvelá destinácia pre dovolenku s rodinou a priateľmi. Ostrov ponúka niečo pre každého, od krásnych pláží a historických pamiatok až po zábavné aktivity a lahodnú kuchyňu. 

Zdroje: Facebook/Tour de Svet , Momondo, Letenky za babku, AI

Najnovšie videá

Trendové videá