Za 2 hodiny na pláži so šampanským v ruke: Využi extra lacné letenky a zaleť si na malebnú Francúzsku riviéru

  • V Nice nájdeš jedny z najluxusnejších hotelov a reštaurácií na svete
  • Zaletieť si sem môžeš za pár eur
pas cover
archív Startitup, Unsplash/constantin
  • V Nice nájdeš jedny z najluxusnejších hotelov a reštaurácií na svete
  • Zaletieť si sem môžeš za pár eur

Pokiaľ začneš uvažovať nad tým, prečo vyraziť na dovolenku práve do Nice, dôvodov bude hneď niekoľko. Tým prvým je pochopiteľne azúrové pobrežie so všetkými svojimi krásami. Spojenie hrejivého slnka s piesočnými plážami je skrátka niečo, čo človeku vždy padne vhod. K tomu si pripočítaj luxus a množstvo antických pamiatok. 

Ak sa rozhodneš Nice spoznávať najprv z pohľadu významných pamätihodností, možností budeš mať viac ako dosť. Začať by si mohol napríklad pri bazilike Notre Dame de Nice. Jej prvopočiatky vzniku sa datujú od roku 1864.

Významnou stavbou Nice je tamojší hrad, respektíve trosky pochádzajúce z jedenásteho storočia. Pokiaľ sa chceš za históriou vydať do podzemia, potom by si nemal minúť ani archeologickú kryptu v podobe podzemnej siene.

Veľa krás možno vidieť aj na promenáde des Anglais, kde sa nachádzajú nielen historické budovy, ale aj tie moderné a nadčasové. Práve tu si užiješ príjemný odpočinok a relax. Odtiaľ potom vyraz rovno na trhy Cours Saleya, kde sa môžeš preberať množstvom starožitností, kvetov, korenia a ostatných produktov.

V Nice si prídu na svoje aj vyznávači kultúrny. Dôkazom toho je Múzeum Marca Chagalla alebo Múzeum výtvarného umenia, kde máš možnosť uvidieť významných umelcov, akými sú Renoir, Monet, Sisley a ostatní. Tvojej pozornosti by nemal uniknúť ani najväčší skleník na svete Le Parc Floral de la ville de Nice, v ktorom je ukrytých až 2 500 rastlín najrôznejšieho typu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Daily Guide to Nice, France (@niceislove)

V okamihu, keď si budeš chcieť oddýchnuť od záplavy pamiatok a múzeí, pusti sa do ostatných činností, v ktorých Nice jednoznačne dominuje. Sú tu pochopiteľne ideálne podmienky na nakupovanie, čo ti dokážu mnohé skvostné promenády.

Navštíviť môžeš rôzne spoločenské a kultúrne podujatia. Jedno z nich prebieha napríklad v ruinách Arénes de Cimiez. V letnom období jasne vedie schladenie v prekrásnom mori s kamienkovými plážami. Veľa turistov návštevu Nice spojí aj s blízkym okolím, ktoré je veľmi pestré. Dokazuje to napríklad malebné mesto Éra, Monako, Cannes a St. Tropez.

Spoznaj chute Francúzska

V Nice si môžeš pochutnať na množstve lokálnych špecialít. Hoci sa to môže zdať ako úplná banalita, obľúbený je tu chlieb s najrôznejšími prísadami. Napríklad Bagnat je chrumkavé pečivo s cibuľou, paradajkou a cesnakom.

Chutný je aj variant chleba Pissaladiére, na ktorom nechýba ančovičkové pyré. Ochutnať môžeš unikátne Ratatouille zhotovené z paradajok, cibule, cukiet a inej čerstvej zeleniny. V letnom období potom každého osloví ľahký šalát Salade Nicoise.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Daily Guide to Nice, France (@niceislove)

Milovníci sladkého by sa nemali vyhnúť cícerovej palacinke Socca. Vynikajúca je bazalková polievka Soupe au Pistou. Samozrejme, v tejto oblasti sa možno stretnúť s nadbytkom najrôznejších byliniek a korenia, od rozmarínu cez majoránku až po tymian.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: lonelyplanet.com, seenice.com, wizzair.com, booking.com, tripadvisor.com, travel-weather.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá