Ultimátna ponuka: Za cenu dobrej večere vieš ležať na pláži na Kanárskych ostrovoch

  • 20-stupňové teploty zo Slovenska pomaly odchádzajú
  • Ty im však môžeš ísť naproti
  • Sprav si výlet do tepla, na letenky nemusíš minúť ani 70 eur
letisko výlet dovolenka tenerife sicília euro peniaze
Ilustračný obrázok, Unsplash/Andreas M, Hans Ripa
  • 20-stupňové teploty zo Slovenska pomaly odchádzajú
  • Ty im však môžeš ísť naproti
  • Sprav si výlet do tepla, na letenky nemusíš minúť ani 70 eur

Kombináciu lacných leteniek a teplej destinácie je v nasledujúcich chladných mesiacoch ťažké odmietnuť. Vášnivý cestovateľ Martin Hanzel, ktorý je známy vďaka obľúbenému podcastu Tour de Svet, na sociálnej sieti informoval o dvoch skvelých možnostiach lacnej dovolenky v blízkom období.

Pokiaľ teda máš chuť a možnosť predĺžiť si víkend počas novembra, prípadne si vyraziť na dva týždne pred vianočnými sviatkami na slnečnú pláž, pozri si nasledujúce tipy. Možno ťa zlákajú natoľko, že začneš okamžite nakupovať a baliť kufre.

Predvianočný oddych na slnečnej pláži za desiatky eur

Na najväčší ostrov v rámci skupiny Kanárskych ostrovov sa môžeš od 7. do 21. decembra vydať za exkluzívnych 69 eur. Podľa portálu Momondo zaplatíš práve túto cenu za let z viedenského Schwechatu na južné letisko ostrova Tenerife. 

Počas decembra je na ostrove slnečných 25 stupňov Celzia, čo z neho robí ideálnu destináciu pre tých, ktorí nie sú fanúšikmi zimy a chcú si pred sviatkami ešte poleňošiť a oddýchnuť. Hanzel pripomína, že je vstup do Španielska, vrátane Kanárskych ostrovov, voľný pre každého.

Ostrov Tenerife je známy vďaka množstvu atrakcií a zaujímavých miest. Vynechať nesmieš návštevu Národného parku Teide, kde sa nachádza najvyšší vrch Španielska, neaktívna sopka Teide. Fascinujúce sú aj piesočné duny na pláži Playa de Las Teresitas, ktorá je dlhá 1,6 km a mnohé skryté prírodné bazény v oblasti pobrežnej obce Garachico.

Pri skalnatom útvare Los Gigantes môžeš obdivovať impozantné scenérie a obrie skaly, no pre zážitky z nočného života a kultúry nezabudni na hlavné mesto Santa Cruz de Tenerife.

tenerife kanárske ostrovy španielsko
zdroj: Unsplash/Maria Lupan

Predĺžený víkend na juhu Talianska za 29 eur

Pokiaľ nemáš čas tesne pred sviatkami, máme pre teba tip na výlet už o pár týždňov. Od 11. do 15. novembra, teda od soboty do stredy, si môžeš zájsť na taliansku Sicíliu. Rovnako ako v prípade Tenerife, aj tu sú príjemné teploty na úrovni 22 stupňov Celzia. 

Na ostrov neďaleko Malty sa podľa portálu Momondo dostaneš z letiska Ferenca Liszta pri Budapešti za mimoriadne výhodných 29 eur. Ide o spiatočnú letenku, takže si vieš spraviť obojsmerný výlet do Talianska za cenu jedného nákupu v supermarkete.

Perla Stredozemného mora je známa svojou bohatou históriou, kultúrou a nezabudnuteľnou kuchyňou. Pobrežné mestečko Taormina ťa očarí antickými ruinami a výhľadom na aktívnu sopku Etna, najvyššiu sopku v Európe.

sicília taliansko
zdroj: Flickr/Matúš Morong

V meste Palermo, ktoré je metropolou Talianska, môžeš objaviť zmes kultúr od byzantských cez arabské až po normandské v jeho architektúre a katedrálach. Nevynechaj však ani Údolie chrámov v Agrigente, teda jeden z najlepšie zachovaných gréckych chrámov mimo Grécka.

Pokiaľ neochutnáš autentickú sicílsku kuchyňu, vrátane pečiva cannoli alebo ryžových guličiek arancini, z ostrova ani neodchádzaj. Sú neoddeliteľnou súčasťou sicílskej gastronómie.

Zdroje: Momondo, Facebook/Tour de Svet, Momondo 2

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá