Za citové ublíženie zvieraťu chcú v Austrálii rozdávať pokuty

  • Nový zákon chce presadiť minister mestských služieb Canberry Chris Steel
  • Zákon by mal prísť do platnosti ešte tento rok
  • Za zanedbanie starostlivosti hrozí pokuta do výšky 4319 eur
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Nový zákon chce presadiť minister mestských služieb Canberry Chris Steel
  • Zákon by mal prísť do platnosti ešte tento rok
  • Za zanedbanie starostlivosti hrozí pokuta do výšky 4319 eur

Práva zvierat sa v poslednej dobe stále zvyšujú. Na Slovensku už od minulého roku platí zákon, že zviera nie je vec, po prstoch sa kleplo aj množiteľom psov a po­sil­ne­nia sa dočkali veterinárni inšpektori, ktorí už viac nemajú zviazané ruky. Zoznam zmien uzatvára aj zásadný škrt vo fungovaní cirkusov. Po celej Európe sa tiež zatvárajú kožušinové farmy a organizácie bojujú sa lepšie životné podmienky pre hospodárske zvieratá.

Teritórium hlavného mesta Austrálie Canberra sa rozhodlo prijať ešte radikálnejšie opatrenia, aké majú zlepšiť život našich domácich miláčikov. Novela zákona, ktorá ešte nebola prijatá chce upozorniť na to, že aj zvieratá majú city a ak im nepríjemne ublížime, môže to na nich zanechať následky. O návrhu zákona informoval portál Daily Mail.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

„Pozdvihuje vedomie o tom, že aj zvieratá majú emócie, cítia bolesť a ak chceme urobiť legislatívnu zmenu, túto skutočnosť by sme mali brať do úvahy zo všetkého najskôr,“ vyjadrila sa minister mestských služieb Canberry Chris Steel pre Daily Mail. Zároveň dodal, že zvieratá sú sentimentálne bytosti, ktoré si zaslúžia mať dobrú kvalitu života.

Steel okrem iného chce, aby bolo ilegálne aj venčenie viac ako troch psov. Chce tak zabrániť vznikom rôznych roztržiek medzi zvieratami či napádaniu ľudí. Nezákonné by podľa neho malo byť aj to, ak majiteľ svojmu miláčikovi neposkytne zodpovedajúce miesto, pohyb či starostlivosť o srsť. Za takéto zanedbanie by mohla v Austrálii hroziť pokuta v prepočte až do výšky 4319 eur. Ideálne by zákon mal vojsť do platnosti ešte tento rok.

Podľa úradov by tak zvieratá dostali takmer rovnaké práva ako podnájomníci nehnuteľnosti voči jej majiteľovi. Niektorí obyvatelia hlavného mesta však s aktivitami Steela nesúhlasia a tvrdia, že by sa mal sústrediť na dôležitejšie veci, ktoré súvisia so službami v meste.

Zdroj: Daily Mail, Sloboda Zvierat

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech