Za druhým najsledovanejším slovenským videom na YouTube nie je raper ani youtuber. Má už 125 miliónov pozretí

  • Časy, kedy bolo najsledovanejším videom Žijeme len raz, sú dávno preč
  • Slovenského rapera nahradila dvojica známa ako PACI PAC
christian-wiediger-NmGzVG5Wsg8-unsplash
Unsplash/Christian Wiediger
  • Časy, kedy bolo najsledovanejším videom Žijeme len raz, sú dávno preč
  • Slovenského rapera nahradila dvojica známa ako PACI PAC

Egov letný videoklip má síce neuveriteľných 79 miliónov pozretí, no už dávno mu nepatrí prvá priečka v slovenskej sledovanosti. Videoklip bol dlhodobo slovenským rekordmanom, no už v roku 2019 ho na prvom mieste vystriedalo iné video.

Konkrétne ide o dvojicu známu ako PACI PAC a ich pieseň pre deti s názvom Slon. Pieseň je na YouTube od roku 2016 a k dnešnému dňu má 125 865 168 videní. 

PACI PAC je hudobno-vzdelávací projekt určený pre deti vo veku 1-7 rokov. Stojí za ním Adriana Pešinová a Mário Praženec, známy aj zo skupiny IneKafe. 

V súčasnosti je na prvom mieste skladba Spievankovo – Na hada. To má až vyše 196 miliónov videní.

Detské videá majú úspech

Zdá sa teda, že videá podobného charakteru majú úspech. Juhokórejská detská pieseň s názvom Baby Shark Dance sa totiž v novembri minulého roka stala najsledovanejším videom na internetovom servere YouTube, keď dosiahla 7 miliárd zhliadnutí. Dnes ich má už takmer o ďalšiu miliardu viac.

Chytľavá a monotónna skladba s dĺžkou iba niečo vyše dvoch minút tak prekonala doterajší rekord piesne Despacito od portorického interpreta Luisa Fonsiho.

Po anglicky spievaná Baby Shark Dance, sprevádzaná farebným videoklipom, bola na daný server nahraná v júni 2016. Ide o remix americkej táborákovej piesne, ktorý vytvorila produkčná vzdelávacia spoločnosť Pinkfong so sídlom v Soule.

Úspech skladby na webe jej vydláždil cestu aj do svetových hudobných rebríčkov; v januári 2019 obsadila 32. miesto v americkom Billboard Hot 100, zatiaľ čo bejzbalový tím Washington Nationals si ju vo svojej víťaznej sezóne vybral za nástupnú znelku.

YouTube ukázal najobľúbenejšie videá Slovákov: Reklama, čo vyskakuje aj z chladničky a legendárny pes na snowboarde

Americké mesto West Palm Beach ju zasa využilo na odradenie bezdomovcov od zhromažďovania sa na verejných miestach. Hoci pieseň nie je chránená autorským právom, spoločnosť Pinkfong vlani zažaloval skladateľ piesní pre deti Jonathan Wright, ktorý v roku 2011 skomponoval podobnú melódiu. Výsledok súdneho procesu zatiaľ nie je známy, píše denník The Guardian.

V prvej desiatke videí s najvyššou sledovanosťou na YouTube figuruje ďalšia juhokórejská pieseň – dancepopová skladba Gangnam Style od speváka Psy. Megahit držal v tejto bilancii prvenstvo viac než tri roky; aktuálne má 3,84 miliardy zhliadnutí.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech