Za očkovanie môžeš dostať aj marihuanu. V USA motivujú ľudí šialenými spôsobmi

  • Záujem o očkovanie v mnohých krajinách klesá
  • Vlády, organizácie aj zamestnávatelia vymýšľajú často až bizarné nápady, ako motivovať ľudí k vakcinácii
  • Niekde sú to peniaze, inde alkohol a v USA aj cigareta marihuany
marihuana, joint
Unsplash/Elsa Olofsson
  • Záujem o očkovanie v mnohých krajinách klesá
  • Vlády, organizácie aj zamestnávatelia vymýšľajú často až bizarné nápady, ako motivovať ľudí k vakcinácii
  • Niekde sú to peniaze, inde alkohol a v USA aj cigareta marihuany

Čo by ťa motivovalo dať sa zaočkovať? Pre niektorých ľudí je dôvodom snaha o elimináciu vírusu zo spoločnosti, ďalší chcú ochrániť svoje zdravie či získať slobodu a vycestovať. V USA, kde záujem o očkovanie pomaly klesá, môže byť dôvodom cigareta marihuany.

Ako informuje Forbes, v USA je proti ochoreniu CIVID-19 zaočkovaná už približne tretina obyvateľstva. Postupne však záujem klesá a mnohé vakcinačné strediská sa pomaly zatvárajú. Ľudí sa snažia motivovať rôznymi stimulmi, ako napríklad peniazmi či alkoholom.

Nadšenci konope z celej krajiny uvítali aktivitu DC Marihuana Justice (DCMJ). Táto organizácia už začiatkom januára oznámila, že chystá aktivity, ktorými budú motivovať ľudí k očkovaniu. Kampaň je v plnom prúde a vedenie tvrdí, že už rozdali viac ako 10-tisíc „jointov“ zdarma. Darčeky vraj boli hitom medzi očkovanými, okoloidúcimi a dokonca aj medzi tými, ktorí očkovali.

Tak málo stačí

Pre mnohých je vidina cigarety marihuany zdarma dostatočnou motiváciou na to, aby si vyhrnuli rukávy a nechali sa zaočkovať. Po aktivitách DCMJ sa pridali ďalšie organizácie a vytvorili hromadnú akciu, ktorá sa konala 20. apríla. V prvú májovú sobotu sa v New Yorku už niekoľko oslavuje táto „rastlina“. Organizácie využili príležitosť a opäť ju distribuovali medzi ľudí, čím sa ich snažili sa motivovať, aby sa išli očkovať.

zdroj: Unsplash/Elsa Olofsson

Aj v iných krajinách sa snažia motivovať ľudí k očkovaniu. V Srbsku môžeš získať približne 25 eur, píšu webnoviny.sk. V USA sa na kampani podieľajú aj súkromné spoločnosti, ktoré ponúkajú prilepšenie si k výplate. Napríklad sieť potravín Lidl sľubovala zamestnancom príplatok až 200 dolárov. McDonald´s zase zamestnancom prisľúbil náhradné voľno. V zahraničí finančne motivujú k očkovaniu aj štátnych zamestnancov.

Tyčový mixér aj vajcia

Existujú aj rôzne bizarné odmeny. V Indii za očkovanie rozdávali tyčový mixér alebo zlatú ozdobu, v Číne zase škatuľu vajec, píšu Topky.sk. Rusi za očkovanie mohli získať zľavu v reštaurácii, Izraelčania plechovku koly, pizzu či chlieb. Dubajské reštaurácie za očkovanie prvou dávkou rozdávali zľavy. V USA okrem marihuany rozdávali napríklad aj žetóny do hracích automatov.

Čo by ťa motivovalo dať sa očkovať?

Ani na Slovensku minister zdravotníctva nevylúčil motivovanie ľudí nejakou odmenou. Záujem o očkovanie je u nás nízky, informoval Denník N. S kampaňou na podporu vakcinácie sa navyše začalo pomerne neskoro. Minister niekoľkokrát zdôraznil, že do začiatku leta by mali byť zaočkovaní všetci, ktorí doteraz prejavili záujem. Najmenej ľudí po očkovaní túži na východe republiky, naopak v Bratislave je záujem najväčší. Vláda sa snaží motivovať seniorov k tomu, aby sa prišli zaočkovať aj tým, že ich doprovod môže „predbehnúť“ svoju vekovú skupinu.

Minister financií SR Igor Matovič ešte včera na sociálnej sieti napísal, že sa čoskoro začne očkovať vakcínou Sputnik V. To by mohlo motivovať skupinu, ktorá čaká na registráciu ruskej vakcíny.

Zdroje: Forbes, Topky.sk, webnoviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech