Za „psičkársku“ povinnosť hrozí pokuta aj 3 000 eur. Dá sa jej legálne vyhnúť, pozri si výnimky

  • Poplatky za psa niektorí Slováci ignorujú
  • Je pravda, že mesto ich nemusí využiť práve v prospech psičkárov
  • Ak však neplatíš, riskuješ poriadne mastnú pokutu
Nešťastná žena, pokuta v eurách, eurá, pokuta za poplatky za psa
Ilustračný obrázok, Archív Canva
  • Poplatky za psa niektorí Slováci ignorujú
  • Je pravda, že mesto ich nemusí využiť práve v prospech psičkárov
  • Ak však neplatíš, riskuješ poriadne mastnú pokutu

Poplatky za psa môžu byť pre mnohých psičkárov značne kontroverzné. Ich výšku si stanovujú jednotlivé obce a pokiaľ si majiteľ psa povinnosť nesplní, hrozí mu mastná pokuta. Napriek tomu peniaze, ktoré mesto či obec z tejto dane získava, nemusí použiť na služby pre majiteľov psov.

Ako informoval portál Finsider, mnohí platitelia dane za psa konštatujú, že tieto peniaze nijakým spôsobom nevidia zužitkované. Chýbajú smetné nádoby či vrecká na výkaly alebo napríklad parky určené pre psy. Portál teda zisťoval, kam tieto peniaze putujú a podľa hovorcu mesta Nitra Tomáša Holúbka sa môžu použiť v podstate na čokoľvek.

Daň za psa sa líši od dane za komunálny odpad. Tá slúži len na nakladanie s odpadom, no daň za psa možno využiť na rôzne účely, hovorí.

Finsider spomedzi krajských miest vidí v tejto súvislosti problémy napríklad v Žiline. Na rozdiel od Banskej Bystrice, Bratislavy, Košíc, Nitry, Prešova či Trnavy tu neexistuje žiadny výhradne psí park, informoval. Hovorkyňa Trenčína Erika Ságová zase podotkla, že miestnym sa až tak platiť nechce a situácia v meste nie je ideálna. Ide podľa nej opakovane o rovnaké osoby.

Výška daní a mastná pokuta

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Slovensko, Peniaze.sk, Finsider

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá