Za to, že sa presťahuješ do vychytenej lokality, dostaneš takmer 2 000 eur. Pracovná príležitosť, ktorá sa neodmieta

  • Ak chceš zarobiť viac ako 1 700 eur len za to, že sa presťahuješ na miesto svojho pracovného sídla, môžeš si podať žiadosť do SEDA v Amerika
  • Spoločnosť okrem nádhernej lokality ponúka aj neobvyklý benefit
savannah
Unsplash/Kinga Cichewicz/Alex Suprun
  • Ak chceš zarobiť viac ako 1 700 eur len za to, že sa presťahuješ na miesto svojho pracovného sídla, môžeš si podať žiadosť do SEDA v Amerika
  • Spoločnosť okrem nádhernej lokality ponúka aj neobvyklý benefit

Kvôli pandémii prišlo o prácu množstvo ľudí. Vznikajú však aj nové príležitosti. V snahe získať nových zamestnancov v technickom sektore, Savannah Economic Development Authority (SEDA) ti zaplatí viac ako 1 700 eur za to, že sa presťahuješ do Savannah v americkej Georgii.

Nemusíš pracovať iba pre SEDA

Spoločnosť s touto ponukou prišla už v máji. Všetkým kvalifikovaným pracovníkom ochotným prisťahovať sa do amerického mesta Savannah SEDA vyplatí 1 777 eur. Podľa pravidiel spoločnosti môžu byť záujemcovia samostatne zárobkovo činní. Môžu teda pracovať pre SEDA a zároveň na diaľku pracovať pre firmu, v ktorej sú momentálne zamestnaní.  

Druhou možnosťou je, že sa záujemcovia presťahujú do Savannah a budú pracovať výhradne pre SEDA. Ponuka je teda atraktívna nielen pre tých, ktorí túžia po zmene, ale aj pre tých, ktorí chcú získať výhody a zároveň neopustiť svoje staré pracovné miesto.

Najlajkovanejšie statusy prezidentky Čaputovej: Verejne podporila LGBT, sumou 12 000 eur zas ľudí bez domova

Podmienkou je adekvátna kvalifikácia v danej oblasti, detaily však spoločnosť neuvádza. „Uchádzači musia mať najmenej tri roky overiteľnej praxe a musia sa presťahovať do okresu Chatham s minimálnym ročným nájmom alebo kúpou nehnuteľnosti,“ oznamuje SEDA na webovej stránke

Pracovná doba je štandardná, od pondelka do piatku s voľnými víkendmi a 7,5-hodinovým pracovným časom. Poslednou podmienkou je, aby sa záujemcovia presťahovali do oblasti mesiac pred podaním žiadosti.

Savannah je mestom bohatým na zážitky

Neodmysliteľnou výhodou ponuky je aj lokalita amerického mesta. Savannah je vo všeobecnosti považovaná za jednu z najkrajších lokalít v Amerike. Okrem toho sa pýši bohatou históriou. Na svoje si prídu aj milovníci architektúry, umenia či dobrého jedla.

Životné náklady sú v porovnaní s inými americkými mestami pomerne nízke. Dôležité je tiež podotknúť, že Savannah je pobrežné mesto. Ak teda v práci dostaneš deň voľna, v Savannah sa určite nebudeš nudiť.

Zdroje: SEDA, Visit Savannah

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech