Za utorok až deväť nových prípadov. Takéto výsledky sme nemali už mesiac

  • Celkovo máme na Slovensku 1 562 prípadov, z toho 1 437 vyliečených a 28 úmrtí
koronavírus testovanie
  • Celkovo máme na Slovensku 1 562 prípadov, z toho 1 437 vyliečených a 28 úmrtí

Aktualizované 15:27

Z deviatich potvrdených prípadov Covid-19 boli dvaja potvrdení zo Slovenska. Ostatné prípady sú importované. Na tlačovej konferencii to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí. Prípady prišli z Ukrajiny a Veľkej Británie. „Treba povedať, že títo ľudia žiju aj v marginalizovaných komunitách,“ spresnil. Ako ďalej uviedol všetky prípady sú karantenizované a epidemiológovia dohľadávajú ďalšie prípady.

Laboratóriá v utorok vyhodnotili 1 163 testov, z toho bolo až deväť pozitívnych. Takéto vysoké číslo sme nemali už mesiac- naposledy 15. mája (vtedy za deň pribudlo až 13 prípadov). Z deviatich nových bolo šesť z Prešovského kraja a dva z Košického, jeden prípad bol zachytený v Žilinskom kraji. Hodnota 7-dňového kĺzavého mediánu zostáva na trojke.

Celkovo je na Slovensku 1 552 zachytených prípadov. Počet vyliečených pacientov sa zvýšil o 11 ľudí, spolu je teda 1 437 vyliečených. Nepribudlo žiadne nové úmrtie, je ich naďalej 28. Hospitalizovaných je 18 ľudí, iba jeden má potvrdený koronavírus. Na JIS ani umelej pľúcnej ventilácii nie je nikto.

Všetky interaktívne mapy s výskytom koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdeš TU >>

Zdroj: korona.gov.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK