Za včerajší deň pribudol len jeden pozitívny pacient na 301 vykonaných testov

  • Kĺzavý medián ostáva na čísle 3
  • Od včerajšieho dňa nastúpili nové uvoľňovania, obchody v nedeľu ostávajú otvorené
  • Otváracie hodiny u jednotlivých sa však líšia
testovanie na koronavírus
TASR/Radovan Stoklasa
  • Kĺzavý medián ostáva na čísle 3
  • Od včerajšieho dňa nastúpili nové uvoľňovania, obchody v nedeľu ostávajú otvorené
  • Otváracie hodiny u jednotlivých sa však líšia

Laboratóriá v sobotu vyhodnotili 301  testov, z toho bol len 1 pozitívny. Dokopy sa na Slovensku od začiatku koronakrízy vykonalo 201 952 testov na ochorenie COVID-19.

Celkovo je na Slovensku 1 587 zachytených prípadov. Počet vyliečených pacientov sa zvýšil o 11 ľudí, spolu je teda 1 447 vyliečených. Nepribudlo žiadne nové úmrtie, je ich naďalej 28. Hospitalizovaných je 19 ľudí, iba dvaja majú potvrdený koronavírus. Na JIS ani umelej pľúcnej ventilácii nie je nikto.

Všetky interaktívne mapy s výskytom koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdeš TU >>

Väčšina Slovákov k moru tento rok nepôjde. Ani v susednom Rakúsku nie je situácia iná. 

Až 60 percent Rakúšanov, ktorí plánujú ísť na dovolenku, ju počas tohtoročného leta chce napriek otvoreniu hraníc so susednými štátmi stráviť vo vlastnej krajine. Len 28 percent má v pláne cestovať do zahraničia, hoci pre dvojnásobne vyšší počet z nich je ideálom dovolenka v inej krajine – poväčšine pri mori. Vyplýva to z prieskumu inštitútu Gallup, o ktorom v nedeľu informovala tlačová agentúra TASR s odvolaním na APA.

Aj tí Rakúšania, ktorí tento rok budú napriek všetkému dovolenkovať za hranicami, zostanú podľa prieskumu z uplynulého týždňa v „susedstve“, teda pôjdu prevažne do okolitých krajín.

Približne tretina z dovolenkárov plánuje navštíviť Chorvátsko (32 percent). Destináciou číslo dva je Taliansko (15 percent), nasledované Gréckom (8 percent) a ďalej susednými krajinami – Maďarskom, Českom alebo Slovenskom (7 percent).

Sedem percent opýtaných chce ísť tiež do Nemecka, Španielska vrátane Kanárskych ostrovov, a štyri percentá do Turecka. S dvoma percentami uzatvárajú zverejnených rebríček Cyprus, Británia a Francúzsko.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech