Instagram toleruje hoaxy, ale lekára, čo šíri osvetu, zablokoval. Kulkovský hovorí, že blok mu neprekáža, robí to zadarmo

  • Priaznivci Milana Kulkovského sa počas dnešného dňa k jeho profilu na Instagrame nedostali
  • Účet je totiž podľa všetkého zrušený alebo zablokovaný
pjimage - 2021-11-16T175156.297
facebook/ milan kulkovksy blog
  • Priaznivci Milana Kulkovského sa počas dnešného dňa k jeho profilu na Instagrame nedostali
  • Účet je totiž podľa všetkého zrušený alebo zablokovaný

Slovenskí influenceri upozornili na to, že instagramový profil Milana Kulkovského, primára interného oddelenia Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici, je nedostupný.

Ani len cent!

Stáva sa tak tesne po tom, ako počas uplynulého dňa na svojej sociálnej sieti kritizoval Zuzanu Plačkovú. „Nedokážem a vlastne sa ani nemôžem nečinne prizerať tomu, ako útočí na tých, ktorí nezištne podporili #spolupracapreslovensko,“ uviedol Kulkovský v úvode.

Objasnil tiež, že za účasť na kampani nikto nič nedostal. „Ani cent. Aj keď by si to možno zaslúžili, keďže očkovanie podporili viac ako niekoľko miliónov minutých v lotérii,“ dodal.

Uvádza tiež, že nedokáže akceptovať fakt, že za mienkotvornou a moralizujúcou osobou pokúša byť osoba, ktorá svoju kariéru naštartovala tak, „že sa nechala za pár eur naolejovať na bielom gauči a je schopná svojim followerom predať aj konský prd v konzerve“.

Na odstránenie instagramového profilu sme sa pýtali aj Milana Kulkovského, čakáme na jeho vyjadrenie.

Čo je dôležitejšie?

Na status uznávaného lekára zareagovala aj kamarátka Zuzany Plačkovej, ktorá na Instagrame vystupuje pod profilom Michaela Mikela. Prostredníctvom svojho účtu s viac ako 50-tisíckami sledovateľov ľuďom odkázala, že podobné reakcie podľa nej znehodnocujú prácu influencerov.

„Nepríde mi v pohode výsmešne napísať, že CBD, kolagén a oblečenie počkajú. Uvedomte si, že je to naša práca, ktorá nám platí hypotéky a jedlo,“ uviedla. Otázkou však ostáva, či je podstatnejší predaj kolagénu alebo záchrana ľudských životov napojených na pľúcnu ventiláciu.

Michaela Mikela ďalej poukázala na to, že za vážnu situáciu oni ako influenceri nemôžu. Vyjadrila sa aj ku kampani, ktorá sa stala virálnou na sociálnych sieťach. V rámci nej povzbudzujú známe osobnosti svojich sledovateľov k tomu, aby sa dali zaočkovať a chránili tak seba, aj blízkych.

Aj napriek tomu, že kampaň bola už niekoľkokrát označená za neplatenú, Michaela Mikela zdieľala odlišný názor. „Počula som, že za tú kampaň sú nejakí influenceri platení… neviem, či je to pravda, ale neriešim,“ dodala.

zdroj: instagram/michaela_mikela

Nech idú do riti!

Na svoj koniec na Instagrame zareagoval aj sám Kulkovský. Primár poukazuje na to, že na sociálnych sieťach sa dlhodobo venuje okrem iného šíreniu pravdivých informácii o ochorení Covid-19, možnostiach prevencie a liečby.

„Snažím sa pôsobiť konštruktívne, nie len kriticky. Pravidelne prinášam informácie o aktuálnej situácii v nemocniciach. Pracujem s faktami, nešírim konšpiračné teórie a hoaxy. Inicioval som kampaň #ruskoniejehanba a naposledy spolu s Kristínou Tormovou #spolupracapreslovensko,“ vysvetľuje.

V príspevku na Facebooku píše, že mu zablokovanie účtu na Instagrame neprekáža. „ Za to, čo pre spoločnosť robím a už vôbec nie za aktivitu na tejto sociálnej sieti, nie som platený. Všetku moju aktivitu vykonávam na úkor vlastného voľného času a času stráveného s rodinou, s dobrou vôľou pomôcť,“ vysvetľuje s tým, že nepotrebuje, aby mu ľudia verili.

Vyhlásenie k zablokovaniu účtu na InstagrameDnes sociálna sieť Instagram zablokovala môj súkromný účet @kulkovskyblog….

Posted by Milan Kulkovsky blog on Tuesday, November 16, 2021

Hoci profil na Facebooku Kulkovský zablokovaný nemá, obáva sa, že môže nastať aj táto situácia. Rozhodol sa teda využiť čas, ktorý sa mu možno kráti na to, aby Slovákov upozornil na to, že situácia je kritická. Primár poukazuje aj na to, že väčšina pacientov v nemocnici je nezaočkovaná.

„A politici, ktorí to naďalej nepochopili, šíria hoaxy a nepodporujú protipandemické opatrenia…nech idú do riti…a teraz ma môžete zablokovať aj tu!“ uzatvára príspevok Kulkovský. 

Zdroj: facebook/Milan Kulkovsky blog

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie