Ako som začal milovať IBAN alebo silné stránky Slovenska

  • Fakt som nenávidel zadávanie IBAN-u. Preklínal som všetkých, ktorí s týmto nápadom prišli. A to, musím povedať, som mal skvelú pamäť na rôzne formáty čísel.
vub-mobil-banking-startitup
  • Fakt som nenávidel zadávanie IBAN-u. Preklínal som všetkých, ktorí s týmto nápadom prišli. A to, musím povedať, som mal skvelú pamäť na rôzne formáty čísel.

Kým ostatní mali problémy aj s rodným číslom, ja som hocikedy z rukáva vysypal číslo účtu, číslo karty pri platení cez net som vypĺňal naspamäť a nerobí mi problém ani číslo ISIC-u. IBAN je však pre mňa príliš veľká výzva. Obzvlášť preto, že sa nedá ani prečítať. 7 či 8 núl medzi jednotlivými číslami, jednoducho nemožné na zapamätanie a príliš komplikované.

Preklínal som nariadenia, prečo sa musíme prispôsobovať natoľko, že nemôžeme aspoň medzi sebou používať klasické čísla účtu.

unnamed

foto: vub.sk

 

Potom sa však všetko zlomilo vďaka Bondore. Chcel som si vyskúšať jednoduchú investíciu a potreboval som presunúť peniaze na estónsky účet. Nechcelo sa mi veriť, keď sa pripísali o 5 hodín neskôr a takmer bez poplatkov.
Začal som si na IBAN zvykať, spoznal som jeho výhody a zistil som, že je to vlastne úplne bezbolestná záležitosť. A to práve vďaka šikovným slovenským hlavičkám.

O čom má byť vlastne tento článok? O pochvale pre slovenské bankovníctvo. Pretože ver či never, v technologickej vyspelosti v segmente bankovníctva, sme na tom naozaj dobre.

foto: blogcdn.com

 

Tak ako sa Slovensko môže pochváliť automobilovým priemyslom, či úspechmi v oblasti robotiky, tak môže byť spokojné aj s vyspelou úrovňou služieb elektronického bankovníctva (internet banking a mobile banking).

Som naozaj pyšný na to, čo na Slovensku v bankovníctve dokážeme, keď stojím v dlhom rade vo Walmarte a teta vypisuje pani predavačke šek na 6 dolárov. Keď som v krajinách, kde o bezkontaktných kartách v živote nepočuli. Keď chcem poslať kamarátovi drobné a stačí mi na to jeho telefónne číslo (staré dobré VIAMO :)).

A keď naozaj musím použiť IBAN, lebo mi nedajú na výber. Mám pred sebou faktúru, zúfalo rátam počet núl v nezmyselnej kombinácií a potom si uvedomím, že moja VÚB appka má IBAN skener. Len namierim foťák na faktúru a čoskoro mám celý IBAN bezchybne vyplnený v platobnom príkaze v aplikácii. Perfektné a pritom tak jednoduché.

 

unnamed-2

foto: vub.sk

 

Trúfam si tvrdiť, že Slovensko má pár veľmi silných oblastí, v ktorých by sme čím skôr mali začať vychovávať skutočných expertov. Pretože sa nám neoplatí byť v 100 veciach priemerní, radšej buďme v 3 veciach lídrami. A moderné elektronické bankovníctvo medzi tieto oblasti môže patriť.

New-Apps-make-payments-easier

foto: toledoblade.comZdroj titulnej fotografie: autor

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech